Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
NB
|

Tego się nie spodziewacie. U Rydzyka będą uczyć się obsługi dronów

161
Podziel się:

Ojciec Rydzyk kusi studentów nowymi kierunkami studiów na Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Uczelnia podpisała list intencyjny o współpracy z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej i będzie kształcić w zakresie transportu lotniczego.

Tego się nie spodziewacie. U Rydzyka będą uczyć się obsługi dronów
Ojciec Tadeusz Rydzyk (AKPA, AKPA)

Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu podpisała list intencyjny o współpracy z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej. Na uczelni Rydzyka powstaną nowe kierunki studiów.

Będziemy starać się dostosować nasze plany i programy studiów, żeby tak atrakcyjny kierunek technologiczny, związany właśnie z dronami, wdrożyć już od przyszłego roku akademickiego – powiedziała dr Ilona Nowosad, prodziekan ds. studenckich i kształcenia Akademii Kultury Społecznej i Medialnej.

Uczelnia planuje utworzenie nowego kierunku studiów podyplomowych z obsługi statków bezzałogowych. Rektor AKSiM o. dr Zdzisław Klafka podkreśla, że zawarcie współpracy pozwoli także rozwinąć się studentom już istniejących kierunków.

To nie tylko nasza troska o rozwój informatyki inżynierskiej, także informatyki medialnej, ale z zakresu politologii uczelnia od bardzo dawna zajmuje się bezpieczeństwem państwa, cyberbezpieczeństwem. Trudno dziś wyobrazić sobie dziennikarstwo bez nowoczesnych technologii, np. jak sobie wyobrazić filmowanie bez dronów – wskazał.

"AKSiM w Toruniu cały czas prężnie się rozwija"

Radio Maryja podkreśla, że "nawiązanie współpracy jest dowodem na to, że AKSiM w Toruniu cały czas prężnie się rozwija, tworząc kierunki, które są odpowiedzią na potrzeby współczesnego świata".

Dzięki tej współpracy z jednej strony zyskamy gigantyczną wiedzę technologiczną młodych, zapalonych ludzi, z drugiej strony nauczymy ich, jak funkcjonować w skomplikowanym systemie zarządzania ruchem lotniczym – skomentował Janusz Janiszewski, p.o. prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Zobacz także: Dezinformacyjne wrzutki nt. Ukraińców. "To permanentne działanie"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(161)
awdad
2 miesiące temu
Drony będą latać z koszykami aby dać na tacę
igitara
3 miesiące temu
Lewackie akademie "nauk społecznych" produkują nikomu niepotrzebnych i nic nie potrafiących troglodytów. Ktoś w końcu musi w tym kraju kształcić przydatnych fachowców, z nie zrytymi ideologią beretami. Nie ma w tym nic DZIWNEGO.
Marianek
3 miesiące temu
Na Miłość Boską dajcie spokój tyle nienawiści siejecie
Patriota
3 miesiące temu
Tadzik przed laty nazwał publicznie prezydentową czarownicą.pamiętacie?
Szatan
3 miesiące temu
Mój syn Tadzik jest moją dumą.
Naród Polski
3 miesiące temu
Niech się Kościół zajmie życiem po życiu do czego jest powołany. A jeśli chodzi o Rydzyka to kiedy władza rządząca zabierze cały majątek tego Oligarchy finansowanego przez Kreml?
Sądeczanka
3 miesiące temu
A ile mu za to szkolenie skapnie do kieszeni?
Coś wstrętneg...
3 miesiące temu
Pralnia pieniedzy się unowocześnia , będzie większy przepływ...emerytur i rent.
Oby nie !!!!
3 miesiące temu
Czy to Putin podsunął mu ten kierunek w ramach podziekowania za korzystanie z przekaźników z Rosji dla RM. Czy to nadal aktualne , czy już nie ????
Twoje
3 miesiące temu
Nie roxumiem juz tego ;) kazdy sposob by kasa plynela jest dobry. Tylko ty zaplacisz ja zaplace w podatkach a on wezmie.
iguuhe
3 miesiące temu
dobrze ze nie ma tam magisterki z jazdy na rowerze. to w nastepnym roku akademickiem
Crusader
3 miesiące temu
Nie wiara czyni tego klechę wielkim jeno pieniądz.
Maik
3 miesiące temu
Skończył się program w radiu Maryja to Maria zaczyna pisać komentarze.Broni tego Rydzyka mało zawału nie dostanie. Ps.droga pani pisze się modlcie sie
avatar
3 miesiące temu
najlepiej to mu wychodzi nauka r00xania dziadków i babć z kasy
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić