o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
MDO
|

Ten przedmiot to priorytet ministra edukacji. "Od tego zależy przyszłość"

52
Podziel się

Ministerstwo Edukacji i Nauki stara się wprowadzać zmiany w szkolnictwie. Wszystko po to, by edukacja przynosiła lepsze efekty. Wiadomo już, jaki przedmiot jest uważany przez szefa resortu Przemysława Czarnka za priorytetowy.

Ten przedmiot to priorytet ministra edukacji. "Od tego zależy przyszłość"
Przemysław Czarnek (Ministerstwo Edukacji i Nauki)
bDYgLgUl

Ostatnio Przemysław Czarnek pojawił się na XI Ogólnopolskim Kongresie Nauczycieli Wychowania do Życia w Rodzinie. Ze względu na pandemię koronawirusa to wydarzenie odbywa się zdalnie.

Minister rozmawiał z nauczycielami wychowania do życia w rodzinie o przyszłości tego przedmiotu. Czarnek uważa, że jego rola jest kluczowa dla całego społeczeństwa. Nazywa go "niezwykle ważnym".

bDYgLgUn
Nauczyciele wychowania do życia w rodzinie muszą zyskać większe znaczenie. Od tego zależy przyszłość naszego społeczeństwa i państwa. Widzimy to dokładnie w dobie kryzysu rodziny, który również w Polsce niestety daje o sobie znać - podkreślał Przemysław Czarnek.

Minister edukacji dziękował nauczycielom za "zaangażowanie i wspieranie młodych ludzi". Podkreślał również, że od ich pracy zależy "przyszłość naszego społeczeństwa i wzmacnianie wartości, jaką jest rodzina".

bDYgLgUt

Wychowanie do życia w rodzinie będzie priorytetem

Minister Przemysław Czarnek zapewnił, że wychowanie do życia w rodzinie będzie priorytetem w kierunkach realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022.

Dowodem na to ma być utworzenie 10 ośrodków, w których nauczyciele będą mogli się kształcić i uzyskiwać uprawnienia nauczyciela wychowania do życia w rodzinie - podkreśla Ministerstwo Edukacji i Nauki.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYgLgUO
Źródło:
KOMENTARZE
(52)
Jfk
2 tyg. temu
Patrze i patrze, konfrontuje lokalne, z tym co na świecie i coraz bardziej się zamykam w sobie. Widzę jak durnieją mieszkańcy mego osiedla, jak uwstecznia się, chamieje społeczeństwo, na wzór naszych politycznych gór. Niszczą owoc naszej pracy, niszczą nasze dzieci ile to wytrzyma naród? Tyle ile ma pojemności na głupotę, a wybitnym narodem jesteśmy i zawsze idąc tyłem stąpać chcemy przodem.
aza
2 tyg. temu
Kaczyńska będzie przykładem ??
Andrzej
2 tyg. temu
A pytał się Pan "społeczeństwa" czego by się chciało uczyć. Wciskanie społeczeństwu PIS-owskiej wizji Państawa wkrótce się skończy. Wtedy wróci normalność. Oczywiście nawet do głowy Panu nie przyszło żeby konsultować ze społeczeństwem zakresu wiedzy. Ale niestety Pan nic nie może.
bDYgLgUP
Janek
2 tyg. temu
Coś czuję, że to będzie wychowanie do życia w rodzinie w wersji pro PIS-owskiej. Żenady w Polsce ciąg dalszy. Na początek należałoby usunąć religię ze szkół.
Polak second ...
2 tyg. temu
ja powiem, ze pan minister powinien zazyc wychawania do zycia w spoleczenstwie z naciskiem na logike i stosunki miedzyludzkie, nadrobic zaleglosci, iz nie religia katolicka jest najwieksza na swiecie no i dotatkowo takie tam inne fobie typu niebac pis
Yoyo
2 tyg. temu
Odleciał...
ip123
2 tyg. temu
Weźcie tego KUKasowego naukowca do Lublina. On w takim przedmiocie chce zapewne zakamuflować swoje pomysły na kontrolę światopoglądu religijnego jednego z Kościołów w Polsce. A później to będzie tylko gorzej. Szkoły wyznaniowe, szpitale wyznaniowe, ..co jeszcze?
BBB
2 tyg. temu
Co to za zacofany człowiek? No ale to jest pokłosie wyborów.
Uwaga!!!
2 tyg. temu
Za wzór posłuży nowa rodzina Jacka, ale startujemy dopiero od ślubu w Łagiewnikach.
Grisza
2 tyg. temu
Powinni uczyć jak prawidłowo klęczeć przed klechą. To najważniesza umiejętność w tym kraju.
byly uczen
2 tyg. temu
Czyli pod tymm kryje sie religia tylko jednoznacznie nie chcial tego powiedziec.
Joseph
2 tyg. temu
Już dawno powinno być zdrowe odżywianie i zdrowy tryb życia. Ale wtedy społeczeństwo będzie za zdrowe i będzie dłużej żyć.
olo
2 tyg. temu
czrka najpierw skierowac na badanie psychicznie i poddac leczeniu na 10lat w wariatkowie
bDYgLgUH
Poprawny
3 tyg. temu
a co to jest ten tytułowy "przemiot"?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić