Wróć na
Jacek Dyrdak
|

Ten raport miał zostać w Chinach. Porażające dane

240
Podziel się

Liczba przypadków koronawirusa w Chinach może być kilkukrotnie większa, niż twierdzi Pekin. Prestiżowy amerykański magazyn "Foreign Policy" dotarł do sensacyjnych informacji.

Liczba przypadków koronawirusa w Chinach może być wielokrotnie wyższa od tej podawanej przez władze.
Liczba przypadków koronawirusa w Chinach może być wielokrotnie wyższa od tej podawanej przez władze. (Getty Images)
bCZokCFx

Oficjalnie w Chinach stwierdzono nieco ponad 84 tys. przypadków koronawirusa. Od dawna istnieją jednak wątpliwości co do prawdziwości tych danych. Po raporcie "Foreing Policy" będzie ich jeszcze więcej.

Magazyn dotarł do informacji z Narodowego Uniwersytetu Technologii Obronnych z siedzibą w Changsha. Z danych, które zebrała uczelnia, wynika, że w Chinach mogło być 640 tys. przypadków zakażenia koronawirusem.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Kiedy zostaną otwarte granice? Ostrożna odpowiedź Łukasza Szumowskiego

bCZokCFz

Koronawirus w Chinach. Przypadki z 230 miast

"Foreign Policy" pisze o 640 tys. aktualizacji z co najmniej 230 miast. Każda aktualizacja, której dokonał uniwersytet w Changsha, zawiera informację o lokalizacji oraz o liczbie przypadków stwierdzonych pod danym adresem.

W związku z tym przypadków mogło być nawet więcej niż 640 tys. "Foreign Policy" pisze wprawdzie, że dane zawierają pewne "nieścisłości" i "być może nie są na tyle kompleksowe, aby podważyć oficjalne liczby Pekinu", ale jednocześnie zaznacza, że to "najbardziej obszerny zbiór danych na temat koronawirusa w Chinach", o jakim wiadomo.

Koronawirus w Chinach. Nieoficjalne dane są przytłaczające

Nie jest jasne, w jaki dokładnie sposób uniwersytet gromadził dane. Jest to prawdopodobnie agregat danych z chińskiego ministerstwa zdrowia, chińskiej Narodowej Komisji Zdrowia, a także informacji medialnych.

bCZokCFF

Osoba odpowiedzialna za wyciek pragnie zachować anonimowość. "Foreign Policy" tłumaczy, że jej decyzja jest podyktowana delikatną naturą sprawy. Tym delikatniejszą, że Narodowy Uniwersytet Technologii Obronnych znajduje się pod auspicjami Centralnej Komisji Wojskowej, organu sprawującego zwierzchnictwo nad chińskimi siłami zbrojnymi.

Koronawirus w Chinach. Mało kto wierzy w oficjalne dane

Oficjalnie w Chinach, kraju, w którym pod koniec 2019 r. wybuchła pandemia SARS-CoV-2, stwierdzono 84,029 przypadków koronawirusa i 4,673 zgony. Autentyczność tych danych była już wielokrotnie podważana.

bCZokCFG

Nowe informacje mogą oferować wgląd w szczerość Chin ws. danych dotyczących koronawirusa – pisze "Foreign Policy".

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCZokCGa
KOMENTARZE
(240)
Robert 53
4 miesiące temu
Odizolować Chiny od całego świata politycznie i gospodarczo a wraz z nimi USA i masonerię wówczas normalni ludzie będą żyć w spokoju i przyjaźni
zibi1703
4 miesiące temu
I stało się?! Chiny sprzedawały...trampki...tenisówki za 2 złote..??!! A ,,koronkowego świrusa'...dali gratis..?!Chiński ..,,tygrys' poturbowany...ale wciąż grozny..?!
Jerry
4 miesiące temu
Kto zauważy jak umrze 1 mln chińczyków albo nawet 10 mln. ?
bCZokCGb
MerkTusPutChi
4 miesiące temu
A kto stoi za tymi nakręconymi zaaranżowanymi zmyślonymi filmikami grozy? Czasami nie są oplaceci przez tą samą osobę (osoby?) co zostały wynajęte i opłacone jak KOD-owcy itp? A po co robi się to zamieszanie ? Żeby zrobić sswoje przekręty i zbić majątek. Chiny zaczęły tą psychoze, ludzie to połknęli na haczyk, a reszta biznesmenów to podłapała i nakręciła kolejną spiralę psychozy, a do tego rząd wprowadził różne restrykcje (co było biznesmenom na rękę), zakazał wychodzić z domów bo kara 30 tysięcy złotych, zakazał otwierać salony fryzjerskie, siłownie itd bo kara 30 tysięcy złotych, przymusowe urlopy itd.itp. Kto za tym stoi? Bo Chiny to wyadomo, ale kto jeszcze?
Cebula
4 miesiące temu
Jeśli wymuszają na przedsiębiorcach zamykanie np.salonow fryzjerskich, silowni itd pod groźbą wysokich kar pieniężnych, to niech im zapewnią pracę za biurkiem w ministerstwach. Nie tylko samo umorzenie zus-u (bo up żaden zarobek!) ale niech załatwią pracę na państwowej posadzie ze stałą pensją i 6 nagród w ciągu roku + 13ki i wczasy pod gruszą itp. i oczywiście 500+ jak każdy co ma dzieci. Bo nie każdy ma ciocie w ministerstwie żeby wkrecila prosto zwykłego robola albi prosto po szkole średniej za biurko na państwową psadke do ministerstwa, ale sądze ze prawie każdy chce tam pracować za stałą pensyjke i nagrodami. To moje zdanie.
Najnowsze komentarze (240)
albert
4 miesiące temu
i znowu ta pieprzona amerykańska propaganda to oni rozsiewają wirusa samolatami z góry daja oprysk maja wolną przestrzeń nikt tych ich samolotów nie kontroluje wiadomo to USA walczą z teroryzm to niech lecą . Zrobili sobie spektakularny zamch 11 września by świat zobaczył czym sa teroryści ktorzy zamiszkują tereny bogate w ropę. Uadało sie napaśc na Irak na Afganistan zrobić przewroty w Egipcie Libi Tunezju i wielu innycn krajach ale też się i wydało że to była ustawka Amerykanie kłamią Tego wirusa to oni storzyli by zniszczyć Chiny gospodarczo i Iran
albert
4 miesiące temu
i znowu ta pieprzona amerykańska propaganda to oni rozsiewają wirusa samolatami z góry daja oprysk maja wolną przestrzeń nikt tych ich samolotów nie kontroluje wiadomo to USA walczą z teroryzm to niech lecą . Zrobili sobie spektakularny zamch 11 września by świat zobaczył czym sa teroryści ktorzy zamiszkują tereny bogate w ropę. Uadało sie napaśc na Irak na Afganistan zrobić przewroty w Egipcie Libi Tunezju i wielu innycn krajach ale też się i wydało że to była ustawka Amerykanie kłamią Tego wirusa to oni storzyli by zniszczyć Chiny gospodarczo i Iran
ggo
4 miesiące temu
A ilu chorych jest w Polsce? Czy u nas są rzetelne informacje?
ROZSĄDEK!
4 miesiące temu
Panie Dyrdak ,przestań już wypisywać te DYRDYMAŁY,a tym samym KOMPROMITOWAĆ SIĘ TOTALNIE !CZŁOWIEKU, obejrzyj sobie kilka wywiadów z NAUKOWCAMI z całego świata ,np.SHIVĄ ,KRZEMIŃSKIM,WODARGIEM,MONTANASI ....
Kolo
4 miesiące temu
Chiński generał do swoich dowódców : będziemy się poruszać małymi grupkami po dwa trzy miliony. Ha ha ha
Juhas
4 miesiące temu
Danym z państw totalitarnych nie można wierzyć! To elementarz. O Wielkim Głodzie na Ukrainie w latach 30. też nikt na Zachodzie nie wiedział.
3prawdy
4 miesiące temu
"Prestiżowy amerykański magazyn "Foreign Policy" dotarł do sensacyjnych informacji." Aha - amerykański. Skoro tak, to to na pewno musi być PRAWDA
pl.
4 miesiące temu
Mamy kolosalną populację niezdiagnozowanych. Śmiało można przyjąć, że na CoVid-19 choruje u nas już teraz co najmniej 2-3 razy więcej osób, niż się podaje - ocenia w rozmowie z "Newsweekiem" ekspert ds. zarządzania systemem opieki zdrowotnej Jacek Gleba. Według ostatnich informacji przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia, do tej pory w Polsce zdiagnozowano już 1905 przypadki zakażenia koronawirusem, z czego 26 osób zmarło. Liczba chorych szybko rośnie. Według eksperta Jacka Gleby, dane są bardzo niepokojące i wskazują na to, że tak naprawdę chorych na CoVid-19 jest o wiele więcej. - Ponieważ wykonujemy dramatycznie mało testów, mamy kolosalną populację niezdiagnozowanych. Śmiało można przyjąć, że na COVID-19 wywołany koronawirusem choruje u nas już teraz co najmniej 2-3 razy więcej osób, niż się podaje - ocenia w rozmowie z "Newsweekiem" specjalista w zarządzaniu systemami opieki zdrowotnej i lekarz, który przez wiele lat praktykował w Wielkiej Brytanii i w Hiszpanii. Gleba uważa, że mimo dramatu, jaki rozgrywa się w Hiszpanii, dane z tego kraju napawają większą nadzieją, niż to, co obserwujemy w Polsce. - Tam liczba nowych przypadków zatrzymała się na w miarę stabilnym poziomie, nie przekracza pięciu tysięcy dziennie. Już nie ma krzywej wykładniczej, jest krzywa liniowa, co może oznaczać, że weszli w pierwszy etap opanowania epidemii. My jesteśmy wciąż dopiero w dolnej części krzywej wykładniczej, nie wiemy, jak się to dalej potoczy - wyjaśnia specjalista. Gleba podkreśla, że liczba chorych będzie rosła, a najgorszy będzie maj-czerwiec. - Śpimy na potężnej bombie - ocenia ekspert.
bCZokCFT
Kris
4 miesiące temu
No i? Nawet moglo zachorowac 1 mln ludzi a moze 5 mln kogo to obchodzi? Ponizej statystyka odnosnie hiv i nikt sie tym juz nie podnieca: Liczba osób żyjących z HIV – 37.9 mln Liczba osób leczonych antyretrowirusowo – 23.3 mln Liczba osób nowo zakażonych HIV – 1.7 mln Liczba zgonów związanych z AIDS – 770 tys. Liczba osób zakażonych HIV od początku epidemii – 74.9 mln. Liczba osób, które zmarły z powodu AIDS od początku epidemii – 32.0 mln
PRL-bis
4 miesiące temu
W Warszawie spacyfikowano brutalnie Strajk Przedsiębiorców, użyto wobec nich siły i gazu pieprzowego. Bezprawnie zatrzymano senatora i posłankę, którzy wcale nie weszli dobrowolnie do policyjnego wozu. Warszawski ratusz kłamał że strajk jest nielegalny. Manifestowało 25 tysięcy osób w całym centrum stolicy. Gdzie są informacje ?
ziut
4 miesiące temu
oczywiście do danych dotarł amerykański magazyn bo tylko taki przechytrzył służby chińskie...
Realista
4 miesiące temu
W państwie w którym żyje prawie 1,4 miliarda ludzi jest niemożliwe to, że zachorowało tylko 84000 osób. Zwykłe zakłamanie fałsz i propaganda!
babcia
4 miesiące temu
Piszecie o Chinach ale w Polsce też dane na temat zachorowań na korona -wirusa są nieprawdziwe bo to dane i nie w pełni prawdziwe po wykonaniu testów.A ilu chorych było tylko z objawami przeziębienia to nie chorzy na korona-wirusa Szkoda było testów dla lekarzy ,personelu medycznego i innych osób ale dla elity i ich bożka nie bo im się należy oraz pisowskich rodzin.Ile osób zmarło w domach to też nie badali czy to nie Korona wirus.Kłamstwo goni kłamstwo a hipokryzja hipokryzję rządzacych na rozkaz z Nowogrodzkiej.Oto Polska w wykonaniu PiS
Krzysztof M
4 miesiące temu
W interesie głownie Niemiec wprowadzono wolny handel z Chinami.Efekt przyszedł szybko.Kompletny upadek przemysłu lekkiego w Uni i stopniowy upadek takich państw jak Hiszpania i Włochy
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić