Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

To jezioro jest cudem natury. Wiesz, gdzie się znajduje?

28

Aż trudno uwierzyć w to, że natura mogła stworzyć coś tak przepięknego. W samym środku lasu w powiecie międzyrzeckim znajduje się absolutny skarb. Chodzi o jezioro Czarne. Wystarczy spojrzeć na nie z "lotu ptaka", by wiedzieć, czym się wyróżnia.

To jezioro jest cudem natury. Wiesz, gdzie się znajduje?
Jezioro Czarne (Google Maps)

Jezioro Czarne znajduje się na terenie gminy Pszczew w powiecie międzyrzeckim. Na pierwszy rzut oka jest to jedno z jezior Pojezierza Lubuskiego.

Jeżeli jednak ktoś spojrzy na nie z "lotu ptaka", od razu zauważy, czym wyróżnia się na tle innych jezior. Chodzi o to, że ten akwen z większej wysokości wygląda... niczym ogromne serce.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polak dotarł w wyjątkowe miejsce. "Najpiękniejsze plaże"

Trzeba przyznać, że ujęcia z powietrza robią ogromne wrażenie. Natura stworzyła prawdziwy cud. Aż miło popatrzeć na taki skarb!

Jezioro Czarne - serce w środku lasu

Jezioro Czarne z każdej strony otoczone jest lasem. To relatywnie niewielki akwen. Obejście całego jeziora zajmuje około 30 minut.

W jaki sposób można dotrzeć nad to jezioro? Zmotoryzowani mogą skorzystać z drogi wojewódzkiej nr 137. Parking dla samochodów zlokalizowany jest na pograniczu gmin Międzyrzecz oraz Trzciel.

Trzeba przyznać, że wycieczka w to miejsce to dobry pomysł choćby na wakacje. Lokalne krajobrazy zapierają dech w piersiach.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić