To koniec. PiS rezygnuje ze sztandarowego programu

44

To już przesądzone! Program Mieszkanie plus zostanie zamknięty. Taką decyzję przekazał w środę minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Jednocześnie członek rządu Mateusza Morawieckiego oznajmił, że "wynajmujący będą mogli wykupić lokale po preferencyjnych cenach".

To koniec. PiS rezygnuje ze sztandarowego programu
Mateusz Morawiecki (PAP)

O porażce związanej z programem Mieszkanie plus Waldemar Buda mówił w programie "Rzecz o polityce" na portalu rp.pl. - Mieszkanie plus nie wypaliło, ja uczciwie rzecz biorąc nie uczestniczyłem w tym procesie - zaznaczył na wstępie.

Dzisiaj posprzątam po Mieszkaniu plus, to znaczy zaproponuję za chwilę rozwiązanie, które zamknie ten temat. (...) Wszyscy ci, którzy (...) otrzymali te mieszkania, bo to jest dzisiaj najem, w ramach Mieszkania plus, na bardzo preferencyjnych warunkach wykupią te mieszkania i zamkniemy ten temat - dodawał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Modlą się do drzewa. Znany ksiądz mówi o kompromitacji

Jednocześnie przyznał, że w 2016 roku nie można było proponować programów popytowych. W tym miejscu zaznaczył, że wówczas w Polsce budowano bardzo mało mieszkań. - Nie mogliśmy proponować, żeby wzmocnić klientów nabywających mieszkania, tylko musieliśmy wzmocnić podaż, czyli budowanie, i to wtedy było istotne, źle było wykonane - spostrzegał.

Natomiast dzisiaj mamy rekordową ilość budowy mieszkań i domów, w związku z tym możemy zaproponować propozycję popytową. Dlatego kredyt bezpieczny 2 procent, konto mieszkaniowe, które doprowadza nas do zakupu mieszkania - podkreślał.

Mieszkanie plus. Premier Mateusz Morawiecki o programie

W kwietniu 2023 roku głos na temat programu Mieszkanie plus zabierał premier Mateusz Morawiecki. - Program Mieszkanie Plus nie powiódł się w takim zakresie, jak zakładaliśmy, co nie znaczy, że nie zostały zbudowane mieszkania; zostały - zaznaczał.

Nie kontynuujemy Mieszkania plus, bo ono się nie sprawdziło - stwierdził tymczasem Waldemar Buda.

Na czym polegał program Mieszkanie plus? "Mieszkanie plus to rozwiązania wspierające budowę mieszkań na wynajem o umiarkowanych czynszach na zasadach rynkowych z wykorzystaniem gruntów publicznych. Wsparciem dla najemców jest pomoc państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych w pierwszych latach najmu - Mieszkanie na Start" - informowano na stronie internetowej Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić