To prawdziwy wysyp. Można wynosić je z lasów wiadrami

40

Na facebookowym profila Nadleśnictwa Lubin pojawiła się informacja, która z pewnością zadowoli miłośników poziomek. Aktualnie w lasach obserwujemy wysyp tych owoców, co z pewnością przełoży się na liczbę osób poszukujących w lasach tego niewielkiego, czerwonego przysmaku.

To prawdziwy wysyp. Można wynosić je z lasów wiadrami
W lasach obserwujemy właśnie wysyp poziomek. Leśnicy zachęcają do zbiorów (Facebook, Nadleśnictwo Lubin)

Choć miłośnicy leśnych zbiorów donoszą już o pierwszych gatunkach grzybów, które czekają na amatorów grzybobrania, to w lasach aktualnie obserwujemy wysyp zupełnie innego owocu. Leśnicy donoszą bowiem o rozpoczynającym się szczycie sezonu na leśne poziomki.

Rozpoczyna się wysyp poziomek. Leśnicy zapraszają

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Właściwości poziomek

Wskazują na to fotografie opublikowane na profilu Nadleśnictwa Lubin na Facebooku. Wynika z nich, że rosnące tu i ówdzie krzaki są pełne niewielkich, czerwonych owoców.

Co ważne, poziomka w naszym kraju może być zbierana przez żadnych ograniczeń. Leśnicy zachęcają do odwiedzin w lasach i życzą obfitych zbiorów:

Poziomkożercy powinni wyruszyć w leśne ostępy, ponieważ mamy wysyp tego smacznego owocu. Zbieramy wiadra, dobry humor i w las - piszą leśnicy.

Co więcej, Nadleśnictwo Lubin przedstawia także najlepsze sposoby na wykorzystanie leśnych poziomek. Leśniczy przestrzegają natomiast przed nadmiernym przetwarzaniem tych owoców, które po zbyt intensywnej obróbce tracą swoje właściwości.

Polecam się do skosztowania ciast, galaretek czy nalewek. Nie blendujcie poziomek, bo zmarnujecie zbiory. Gorzkiego koktajlu ludzie po prostu nie przyswajają.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Warto wspomnieć, że sezon na leśną poziomkę dopiero się rozpoczyna. Owoce pojawiają się w okresie od czerwca do lipca, a krzaczki rosną najczęściej w miejscach przy zrębach, a także w okolicach młodych, leśnych upraw. Najwięcej owoców dają poziomki rosnące w dobrze nasłonecznionych miejscach.

Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić