o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

To zaboli prezesa. Niemiec bije w Kaczyńskiego

582
Podziel się

W programie "Heute Show" stacji ZDF poruszono temat wydarzeń, jakie miały miejsce w Polsce w reakcji na ogłoszenie wyroku Trybunału Konstytucyjnego odnośnie aborcji. Prowadzący Oliver Welke szczególnie ostro skrytykował Jarosława Kaczyńskiego.

To zaboli prezesa. Niemiec bije w Kaczyńskiego
(ONS)
bEEiZBVh

Oliver Welke obwinił o wydarzenia w Polsce Jarosława Kaczyńskiego. Według niemieckiego dziennikarza prezes PiS przedkłada interesy Kościoła Katolickiego nad prawa kobiet. Przytoczył również wystąpienie Kaczyńskiego, w którym polityk wezwał do ochrony kościołów przed protestującymi.

Jarosław Kaczyński, wicepremier i szef partii rządzącej, nie jest zainteresowany ochroną praw kobiet, lecz ochroną kościołów. W swoim przemówieniu mówił: "Musimy za wszelką cenę bronić polskich kościołów!" – powiedział Oliver Welke w "Heute Show".
bEEiZBVj

Niemiecki dziennikarz krytykuje prezesa PiS

Oliver Welke wyraził opinię, że decyzja o ewentualnym zaostrzeniu prawa dotyczącego aborcji powinna należeć wyłącznie do Polek. Całość zilustrował grafiką, na której Jarosław Kaczyński wskazuje palcem na brzuch ciężarnej kobiety z sugestywnym podpisem.

Twój brzuch należy do mnie – brzmi podpis pod ilustracją.
bEEiZBVp

Prowadzący "Heute Show" przytoczył statystyki, zgodnie z którymi PiS w wyniku decyzji Trybunału Konstytucyjnego stracił 10 proc. poparcia. Powołał się również na przeprowadzony wśród Polaków sondaż – aż dwie trzecie respondentów wyraziło sprzeciw wobec zaostrzenia ustawy dotyczącej aborcji.

Oliver Welke mówił, że Jarosławem Kaczyńskim kieruje chęć odwdzięczenia się Kościołowi katolickiemu za wsparcie w wyborach. Dziennikarz ubolewał także, że w konsekwencji działań polskich duchownych i partii rządzącej ma miejsce regres w kwestii praw kobiet. Przytoczył m.in. jedną z wypowiedzi ministra edukacji Przemysława Czarnka.

bEEiZBVq
Nawet polski minister edukacji stwierdził ostatnio: "Kobiety powinny mieć funkcję tworzenia domowego ogniska i zadanie rodzenia wielu dzieci". Jak widać, minister edukacji może być również głupi – krytykuje polityka Oliver Welke.
Zobacz także: Zobacz też: Jarosław Kaczyński stracił poparcie? Gronkiewicz: on już nie panuje nad sytuacją
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEiZBVK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(582)
Dziadek
8 miesięcy temu
Kobiety powinny mieć inne sposoby antykoncepcji nie tylko aborcję. Dziecko jest człowiekiem od chwili poczęcia. Osoby które nie chcą dzieci powinny poddać się sterylizacji, zabieg bezbolesny ,tani i załatwia sprawę na całe życie
MarkWaw
10 miesięcy temu
Co ma niemiec do spraw Polski,lepiej niech myśli nad zwrotem odszkodowania za straty jakie Polska poniosła w II wojnie światowej .
kabaret
11 miesięcy temu
Oliver Wellke jest komediantem i nie boi sie krytykowac z humorem tzw wielkich ludzi.Tej pani cos tam dzwonilo,chyba telefon z Torunia.Brawa dla niej za rzetelne przedstawianie prawdy-:).Przynajmniej z takich artykulow mozna sie posmiac!!
bEEiZBVL
zołza
11 miesięcy temu
jak ktoś się boi ciązy to nie powinien w związek małżeński wchodzić To proste Małżeństwo nie jest dla tchurzy tylk odla ludzi pełnych młości i otwartych na nowe życie Czy to takie trudne?
Joanna
11 miesięcy temu
Łatwiej atakować Kościół i porzadnego człowieka ,przynajmniej główka nie spadnie .Zajmij sie mądralo problemami własnego kraju Joanna
prawda
11 miesięcy temu
Niemcy niech się zainteresują własnymi problemami bo nie długo u nich będzie prawdziwy kalifat...
prawda
11 miesięcy temu
A kto to jest ten Oliwer.....do pięt nie dorasta Kaczyńskiemu....
KORON
11 miesięcy temu
Ten kto atakuje Polskiego suwerena musi mieci wscieklizne , a za awansowanej wsciklizny sie nie leczy i co teras ???
ALANEK
11 miesięcy temu
Niemcy to już dziki kraj tak samo jak Francja. Nikt normalny tam by nie chciał żyć.
TakTak
11 miesięcy temu
Stek grafomańskich bzdur !
KORON
11 miesięcy temu
Wesmy przyklad z Rumuni oni wiedzieli co zrowbic z Szalencem
Mateusz
11 miesięcy temu
Jak się "Polaki" ciesza ze zle o nas w szfabii napisali. Wyglada to tak jak by wszyscy u nas sie skrobali a Jarek zabronił. Podniecacie sie skrobankami a nie widzicie prawdziwego problemu ktorym jest ogólnoświatowa plandemia. Zaraz nie będziecie miec co do gara włożyć a wy humie tylko skrobanki i skrobanki. Gupki jedne.
ggg
11 miesięcy temu
czy zdajecie sobie sprawę że połowy z was by nie było jak by aborcja była dopuszczalna i nie miał by kto łazić po ulicach.
bEEiZBVD
Xyz
11 miesięcy temu
Uważajcie, bo we francji za karykatury Mahometa zginęło wiele niewinnych istot.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić