o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

To zaboli prezesa. Niemiec bije w Kaczyńskiego

582
Podziel się

W programie "Heute Show" stacji ZDF poruszono temat wydarzeń, jakie miały miejsce w Polsce w reakcji na ogłoszenie wyroku Trybunału Konstytucyjnego odnośnie aborcji. Prowadzący Oliver Welke szczególnie ostro skrytykował Jarosława Kaczyńskiego.

To zaboli prezesa. Niemiec bije w Kaczyńskiego
(ONS)
bDnkhSBh

Oliver Welke obwinił o wydarzenia w Polsce Jarosława Kaczyńskiego. Według niemieckiego dziennikarza prezes PiS przedkłada interesy Kościoła Katolickiego nad prawa kobiet. Przytoczył również wystąpienie Kaczyńskiego, w którym polityk wezwał do ochrony kościołów przed protestującymi.

Jarosław Kaczyński, wicepremier i szef partii rządzącej, nie jest zainteresowany ochroną praw kobiet, lecz ochroną kościołów. W swoim przemówieniu mówił: "Musimy za wszelką cenę bronić polskich kościołów!" – powiedział Oliver Welke w "Heute Show".
bDnkhSBj

Niemiecki dziennikarz krytykuje prezesa PiS

Oliver Welke wyraził opinię, że decyzja o ewentualnym zaostrzeniu prawa dotyczącego aborcji powinna należeć wyłącznie do Polek. Całość zilustrował grafiką, na której Jarosław Kaczyński wskazuje palcem na brzuch ciężarnej kobiety z sugestywnym podpisem.

Twój brzuch należy do mnie – brzmi podpis pod ilustracją.
bDnkhSBp

Prowadzący "Heute Show" przytoczył statystyki, zgodnie z którymi PiS w wyniku decyzji Trybunału Konstytucyjnego stracił 10 proc. poparcia. Powołał się również na przeprowadzony wśród Polaków sondaż – aż dwie trzecie respondentów wyraziło sprzeciw wobec zaostrzenia ustawy dotyczącej aborcji.

Oliver Welke mówił, że Jarosławem Kaczyńskim kieruje chęć odwdzięczenia się Kościołowi katolickiemu za wsparcie w wyborach. Dziennikarz ubolewał także, że w konsekwencji działań polskich duchownych i partii rządzącej ma miejsce regres w kwestii praw kobiet. Przytoczył m.in. jedną z wypowiedzi ministra edukacji Przemysława Czarnka.

bDnkhSBq
Nawet polski minister edukacji stwierdził ostatnio: "Kobiety powinny mieć funkcję tworzenia domowego ogniska i zadanie rodzenia wielu dzieci". Jak widać, minister edukacji może być również głupi – krytykuje polityka Oliver Welke.
Zobacz także: Zobacz też: Jarosław Kaczyński stracił poparcie? Gronkiewicz: on już nie panuje nad sytuacją
bDnkhSBK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(582)
Buś
3 tyg. temu
Gdyby Niemiec bardziej interesował się biografią Kaczyńskiego, to by wiedział, że Kaczyński wchodząc w związki nigdy nie musiał bać się, że ktoś zajdzie w ciążę.
bum ta ra ra
3 tyg. temu
Biedny pan Jarosław, który kobietę zna tylko z książek anatomicznych, swawolnie, frywolnie i dowolnie pragnie dysponować jej cielesnością i prawem wyboru. Panie Naczelniku, nikt panu nie robi wiwisekcji dolnej części garderoby, więc proszę sobie znaleźć inny obszar zainteresowań np. dom samotnego staruszka.
kjhgfd
3 tyg. temu
czas zablokować zagraniczne konta bankowe polskich polityków PiSS za wprowadzanie reżimu i łamanie praw człowieka i demokracji osoby te na świecie powinny zostać uznane jako Persona Non grata
bDnkhSBL
BOLO
2 tyg. temu
to prawda, Jarosław Kaczyński musi sobie zapewnić jakieś bezpieczne miejsce na świecie po utracie WŁADZY w Polsce. Takie miejsce może mu jedynie dziś zapewnić EPISKOPAT w jakimś klasztorze na terenie Polski. Dlatego przedkłada interes kościoła katolickiego w Polsce nad prawami wolnościowymi Polaków we własnym kraju
Kitaj
2 tyg. temu
Prawdą jest że to publiczna telewizja i często robią sobie jaja z mamy Merkel. W Polsce jak by tak spróbował który z Kaczyńskiego pożartować to jutro były bez pracy, a w niemczech zdf żerują z kanclerz i nikt z prowadzących się nie boi że straci dlatego pracę. Taka jest różnica pomiędzy telewizjami publicznymi w Polsce i w Niemczech.
Najnowsze komentarze (582)
MarkWaw
2 dni temu
Co ma niemiec do spraw Polski,lepiej niech myśli nad zwrotem odszkodowania za straty jakie Polska poniosła w II wojnie światowej .
kabaret
2 tyg. temu
Oliver Wellke jest komediantem i nie boi sie krytykowac z humorem tzw wielkich ludzi.Tej pani cos tam dzwonilo,chyba telefon z Torunia.Brawa dla niej za rzetelne przedstawianie prawdy-:).Przynajmniej z takich artykulow mozna sie posmiac!!
zołza
2 tyg. temu
jak ktoś się boi ciązy to nie powinien w związek małżeński wchodzić To proste Małżeństwo nie jest dla tchurzy tylk odla ludzi pełnych młości i otwartych na nowe życie Czy to takie trudne?
Joanna
2 tyg. temu
Łatwiej atakować Kościół i porzadnego człowieka ,przynajmniej główka nie spadnie .Zajmij sie mądralo problemami własnego kraju Joanna
krokodyl
2 tyg. temu
Zadaniem dziennikarzy jest wyłącznie informowanie o zaistniałych faktach lub dokładne relacjonowanie wypowiedzi. Nic więcej. Nie należy do nich jakiekolwiek komentowanie lub ingerencja w politykę.
prawda
2 tyg. temu
Niemcy niech się zainteresują własnymi problemami bo nie długo u nich będzie prawdziwy kalifat...
prawda
2 tyg. temu
A kto to jest ten Oliwer.....do pięt nie dorasta Kaczyńskiemu....
KORON
2 tyg. temu
Ten kto atakuje Polskiego suwerena musi mieci wscieklizne , a za awansowanej wsciklizny sie nie leczy i co teras ???
bDnkhSBD
ALANEK
2 tyg. temu
Niemcy to już dziki kraj tak samo jak Francja. Nikt normalny tam by nie chciał żyć.
TakTak
2 tyg. temu
Stek grafomańskich bzdur !
KORON
2 tyg. temu
Wesmy przyklad z Rumuni oni wiedzieli co zrowbic z Szalencem
Mateusz
2 tyg. temu
Jak się "Polaki" ciesza ze zle o nas w szfabii napisali. Wyglada to tak jak by wszyscy u nas sie skrobali a Jarek zabronił. Podniecacie sie skrobankami a nie widzicie prawdziwego problemu ktorym jest ogólnoświatowa plandemia. Zaraz nie będziecie miec co do gara włożyć a wy humie tylko skrobanki i skrobanki. Gupki jedne.
ggg
2 tyg. temu
czy zdajecie sobie sprawę że połowy z was by nie było jak by aborcja była dopuszczalna i nie miał by kto łazić po ulicach.
Xyz
2 tyg. temu
Uważajcie, bo we francji za karykatury Mahometa zginęło wiele niewinnych istot.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić