Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|
aktualizacja

To zastał nad Bałtykiem o 8:00 rano. Chwycił za telefon

184
Podziel się:

Rozstawione parawany na plaży to już nieodłączny symbol Bałtyku. Niektórzy wczasowicze potrafią "rezerwować" miejsce o 6:00 rano. O godzinie 8:00 jest już tłoczno i nie ma co liczyć na miejsce przy samym morzu. Pewien internauta pokazał nagranie z nadmorskiej miejscowości Chłopy, które dobitnie pokazuje to zjawisko.

To zastał nad Bałtykiem o 8:00 rano. Chwycił za telefon
Morze (TikTok)

Rozstawione parawany to nieodłączny element nadmorskiego krajobrazu, szczególnie w wakacje. Na plaży dzieje się samowolka, nad którą nikt nie panuje. Od wczesnych godzin rannych plażowicze rozstawiają parawany odgradzając dla siebie coraz większe części plaży.

"Działki" wygrodzone parawanem

Pierwsi turyści pojawiają się nawet o godzinie 4:00 lub 5:00. Po kilku godzinach na plaży jest już tłoczno i nie ma co liczyć na "dobre" miejsca przy samej wodzie. Na TikToku pojawiło się nagranie z plaży z miejscowości Chłopy koło Mielna, które pokazuje w pełni ten proceder.

Na filmiku widać rząd rozstawionych parawanów. Niemal wszystkie są na samym brzegu tuż przy morzu. Nie tylko utrudniają przejście, ale także zasłaniają widoki innym plażowiczom. Niektóre z miejscówek były wytyczone kilkoma parawanami i zajmowały sporą część plaży. W środku czekały już rozstawione leżaki lub ręczniki. Plażowiczów za to brak. Nie ma wątpliwości - zarezerwowali dobre miejsca i poszli np. na śniadanie.

Polskie morze, działki powytyczane (...) rezerwacje porobione. Co za wsiury - mówi autor nagrania.

Pod filmikiem pojawiło się wiele komentarzy. Większość osób zgodnie stwierdza, że rozstawianie na całej plaży powinno być zakazane, a zachowanie niektórych turystów jest karygodne.

Ja kiedyś w Darłowie pozwijałam i ułożyłam na kupce. Potem było fajnie, każdy szukał swojego
Ja bym to wszystko usunęła. Ale by był zonk jak "działkowicze" by przyszli, a działki nie ma
Przychodzę, kładę się tam i mogą mi pomachać. Ja byłam, ja rozłożyłam, nikt mi nie udowodni, że to akurat jego
Masakra, sam tego doświadczyłem ostatnio, normalnie przed nosem mi się pogrodzili morza nie było widać. Karać i tylko tyle, mandat załatwiłby sprawę - czytamy pod nagraniem.
Zobacz także: Pol’and’Rock 2022. Olbrzymia drożyzna dotarła i tutaj. "Jest przeskok"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(184)
Pablo
2 dni temu
Normalnie straszne! Ktoś był wcześniej i rozstawił pierwszy parawan. Jak robicie g**** burze to też zajmijcie się może samochodami które zajmują miejsca bezpłatne w nad morskich miejscowościach,bo we Władysławowie to już o 7 rano nie ma miejsc darmowych i trzeb płacić albo zasuwać kilka kilometrów do morza. Może też te samochody trzeba co rano usuwać ?
Marco
2 dni temu
Co tu powiedzieć wiocha i tyle... Wokół domu tuja Szmaragd,bo nic innego nie istnieje na żywopłot🤔🤔🤔...a na plaży parawan...
Mieszkaniec m...
3 dni temu
Hej. Mieszkam nad morzem od urodzenia... i już kilkadziesiąt lat temu jak żyła moja babcia (też nad morzem od urodzenia) podkreślała, że na polska plaze beż parawanu nie ma co iść... nasz klimat jest generalnie umiarkowany czyli latem upy to raczej wyjątek... ale wiatr jest zawsze... I aby nie było osobie wypoczywającej poprostu zimno parawan jest ok... oczywiście się inny temat to kultura "używania" parawanów... I wg mnie raczej powinniśmy mowic o kulturze ich stosowania a nie robić nagonkę anty parawanowa... parawan był,jest i będzie charakterystycznym elementem na polskiej plaży... ale kultura uzytkowania jakoś zanikła...
Atira_998
3 dni temu
Kto rano wstaje … ten ma miejsce na plaży 😂 Nie przeszkadzają mi parawany chociaż sama rozkładam tylko „koc” i namiot 🤭 Jest mniej wiatru - więcej intymności. Czy z, czy bez, na kogoś/ na coś trzeba patrzeć. Dla bardziej wymagających i dziennikarzy piszących te beznadziejne artykuły, proponuję bezludną wyspę 😊
Ola
3 dni temu
Parawan często się przydaje na plaży. Nie sypie ci się piach w oczy i wszelkie możliwe miejsca...Ale jak sobie poradzić z palantami puszczającymi swoją (marną zresztą) muzykę przez kilka godzin plażowania.
Emigrant
3 dni temu
Zakaz wnoszenia na plaże parawanów i ich rozstawiania. Tępić takie zachowani jak rolnik stonke
JohnyB
3 dni temu
Spedzamy wakacje w Grecji. Na plaży sporo Polaków ale ani jednego parawanu. Można? Ano można. Może te parawany to taki "bałtycki femomen"?
Oolchowska195...
3 dni temu
Nie mam Slow w hiszpani ręczniki a w Polsce parawany ludzie co się z wami dzieje ,są inne problemy na świecie
Człowiek
4 dni temu
I wtedy pseudo dziennikarz się obudził
Maatzey
4 dni temu
Czekam na te filmiki z Tiktoka gdzie gość przebrany za fokę zdejmuje wszystkie parawany i kładzie na jedną kupkę. Całość w przyspieszonym tempie z muzyczką z Beny Hila :P
Deru
4 dni temu
Państwowa plaża to nie teren prywatny, rozstawianie parawanów na niej i zostawianie bez nadzoru to nic innego niż zaśmiecanie plaży, parawan należało by usunąć do odpowiedniego pojemnika na śmieci. Jeśli jednak w parawanie znajduję się osoba to nie możemy go potraktować jako śmiecia, a nie ma praw regulujących parawany na plaży, a jako takiego nie ma teren odgrodzony nie staje się nagle czyjąś własnością, więc szczerze mówiąc można nadal legalnie się tam przysiąść i rozstawić sobie leżak, będzie to tak samo nieeleganckie zachowanie jak osoby ustawiającej parawan, ale tak samo zgodne z prawem xD
Alik
4 dni temu
Ten gość, który wstawił zdjęcia jest na podobnym poziomie umysłowym, co działkowicze plażowi. Pierwsza częś jego komentarza jest błyskotliwa i można było przy tym zostać. Jednak część o wsiorach rozwaliła dobry komentarz. Ludzie nie potrafią już krytykować inteligentnie i z humorem...
Turysta
4 dni temu
Nie rozumiem hejtu. Zostawiają wam darmowe parawany, tylko brać. Ja mam już dwa.
Janusz
4 dni temu
Janusze muszą być pierwsi
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić