BOB| 

To zdjęcie wstrząsnęło internautami. "Tak wygląda sytuacja w polskich szpitalach"

39

Trzecia fala pandemii koronawirusa doprowadza do coraz większego paraliżu polskich szpitali. Jan Śpiewak pokazał dowód w postaci wstrząsającego zdjęcia.

To zdjęcie wstrząsnęło internautami. "Tak wygląda sytuacja w polskich szpitalach"
Polskie szpitale są coraz bardziej przepełnione (Unsplash.com)

Z każdym dniem rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem. Wielki problem mają polskie szpitale, w których zaczyna brakować miejsc. Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że na 40,2 tys. łóżek covidowych zajętych już jest 31 071.

Chory czekający na miejsce w szpitalu, a w tle trumna

Lekarze mają ręce pełne roboty, a nie brakuje przypadków, że chorzy nie są przyjmowani do szpitala i muszą czekać w kolejce. Wstrząsające zdjęcie opublikował Jan Śpiewak. To powinno wszystkim dać do myślenia.

- Tak wygląda sytuacja w polskich szpitalach. Trzeba czekać na przyjęcie aż ktoś umrze. Zdjęcie dostałem od Tomka – ratownika z Warszawy. Uważajcie na siebie - pisze na Twitterze szef stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Internauci są poruszeni. Śpiewak jednak dodaje, że polska służba zdrowia wymaga naprawy. To jednak zadanie na czas, kiedy pandemia zostanie opanowana.

- Przetrwamy pandemię a jak już wszystko się skończy trzeba ten system naprawić. To nigdy więcej nie może tak wyglądać - dodaje.
Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Apel ws. karetek. "Jest bardzo źle"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić