Śmierć na Majorce. Turyści uprawiali psicobloc, nie żyją

261

Dwóch turystów zginęło po upadku z klifu, na który próbowali się wspiąć. Według hiszpańskiej prasy, do tragedii doszło w Portocolom, na wschodnim wybrzeżu Majorki. Mężczyźni prawdopodobnie uprawiali psicobloc - sport polegający na wspinaniu się bez żadnych zabezpieczeń.

Śmierć na Majorce. Turyści uprawiali psicobloc, nie żyją
Turyści próbowali wspiąć się na klif. (zdjęcie poglądowe) (Pixabay)

Do tragedii doszło we wtorek około południa. Jak przekazuje "Diario de Mallorca", jeden z mieszkańców Portocolom zauważył unoszące się na wodzie ciało i wezwał służby porządkowe.

Na miejsce natychmiast udały się Guardia Civil, Agencja Bezpieczeństwa Morskiego i lokalna policja. Z wody wyłowiono ciało około 40-letniego mężczyzny. Podczas przeszukiwania terenu natrafiono na drugie zwłoki, również mężczyzny, który był w podobnym wieku.

Turyści wspinali się na klif

Świadek zadzwonił na 999 tutaj w Hiszpanii, aby zgłosić, że dwóch mężczyzn miało problemy w wodzie. Możliwe, że byli wspinaczami praktykującymi coś, co nazywamy tutaj psicobloc ze względu na rodzaj obuwia, który mieli na sobie, ale nie jest to coś, co mogę potwierdzić na tym etapie - przekazał Miguel Chicon, szef Morskiego Centrum Ratownictwa Balearów.

W lokalnych mediach pojawiły się pierwsze relacje świadków. Według kilku mieszkańców mężczyźni wspinali się na klif i byli częścią czteroosobowej grupy. Dodają, że wszyscy mówili po angielsku i prawdopodobnie byli Brytyjczykami.

Psicobloc to wspinaczka bez lin i zabezpieczeń. Wykonuje się ją nad głęboką wodą, aby woda zamortyzowała ewentualny upadek.

Zobacz także: Wskoczyli do lodowatej wody w strojach ślubnych. Szalone nagranie z Irlandii
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić