Skandal w drodze na Morskie Oko. Zachowanie turystów nagrała kamera

662

W sieci pojawiło się nagranie przedstawiające skandaliczne zachowanie osób idących na Morskie Oko. Turyści podczas chwili odpoczynku drażnili jelenia, który się do nich zbliżył.

Skandal w drodze na Morskie Oko. Zachowanie turystów nagrała kamera
Na nagraniu wideo widać, jak turyści drażnią jelenia (YouTube)

Rejon Morskiego Oka jest szczególnie newralgicznym miejscem, jeżeli chodzi o sprawy dotyczące zwierząt. Od lat toczona jest dyskusja na temat koni, które w sezonie wakacyjnym ciągną przepełnione turystami przyczepy. Niejednokrotnie dochodziło do sytuacji zamęczenia zwierzęcia na śmierć, co wywoływało ogólnopolskie skandale i falę protestów. Teraz doszło do kolejnej nieprzyjemnej sytuacji.

W sieci pojawiło się nagranie, które wywołało zgorszenie wśród internautów. Jego autor podczas drogi na Morskie Oko zauważył turystów zaczepiających jelenia. Zwierzę zatrzymało się zaraz przy krawędzi chodnika, licząc zapewne na jedzenie. Niestety ludzie zgotowali mu inny los.

Jeleń był przez nich klepany, ciągnięty za poroże oraz szturchany butem. Wokół zwierzęcia ustawiła się grupa osób, która stanowiła rozbawioną publikę dla tej przykrej sceny.

Wideo spotkało się z niezwykle surową reakcją internautów. Wielu z nich nie szczędziło gorzkich słów w kierunku osób zaczepiających dzikie zwierzę.

Podchodzenie do dzikich zwierząt jest w Tatrach zakazane. Turyści nie powinni się do nich zbliżać ani tym bardziej dokarmiać. Niestety zakaz ten jest przez nich nagminnie łamany. O przestrzeganie zasad od dawna apeluje Tatrzański Park Narodowy.

Zobacz także: 12 tys. złotych na dzieci. Schetyna ostro krytykuje. "Obiecują pieniądze, których nie mają"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić