Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Tragedia pod Zamościem. Audi zmiotło z pobocza 13-latka. Zabił go pijany kierowca

8

W niedzielny wieczór w Sitańcy Wolicy pod Zamościem rozegrały się tragiczne sceny. Z pobocza 13-letniego Kacpra zmiotło audi. Chłopak nie przeżył. Nie miał szans w starciu z pijanym kierowcą.

Tragedia pod Zamościem. Audi zmiotło z pobocza 13-latka. Zabił go pijany kierowca
Tragedia pod Zamościem (Pixabay)

Wieś leżąca na przedmieściach Zamościa jest poruszona tragiczną śmiercią trzynastoletniego Kacpra. Sąsiedzi chłopca wspominają, że był poukładanym nastolatkiem. Gdy się przemieszczał, zawsze starał się iść z dala od drogi.

Widziałem go kilka razy dziennie, jak tędy szedł. Zawsze trawnikiem, z daleka od drogi - zaznacza sąsiad 13-latka, cytowany przez lublin.se.pl.
Zobacz także: Tragedia na drodze. Wypadek wojskowego konwoju

Niestety, to nie wystarczyło, by uchronić się przed pijanym kierowcą. W niedzielę 22-letni Piotr wręcz zmiótł chłopca z pobocza. Kierowca z olbrzymią prędkością wszedł w zakręt. Nie miał szans, by utrzymać się na drodze.

Kacper przeleciał przez dach i upadł na podjazd. Nie widać było obrażeń. Tylko strużka krwi leciała mu z ust - opowiadają świadkowie zdarzenia, cytowani przez "SE".

Kacper był reanimowany przez 45 minut. Niestety, starania ratowników nie pomogły. Chłopiec zmarł.

Kierowca uderzał głową w asfalt

Audi zatrzymało się dopiero po kilkuset metrach. 22-latek wrócił na miejsce zdarzenia. Nie mógł uwierzyć w to, co zrobił. Świadkowie relacjonują, że tłukł głową w asfalt. Badanie wykazało, że miał blisko dwa promile alkoholu. Teraz czekają go konsekwencje. Może trafić za kratki na 12 lat.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić