Tragedia w przestworzach. Nie żyje Brytyjczyk

30

Turysta z Wielkiej Brytanii nagle zasłabł podczas lotu z Londynu do Lizbony. Maszyna awaryjnie lądowała w Hiszpanii. Niestety, pomimo podjętych prób reanimacji, 71-latka nie udało się uratować.

Tragedia w przestworzach. Nie żyje Brytyjczyk
Samolot lądował awaryjnie w Hiszpanii (zdj. poglądowe) (Getty Images)

Nieprzytomnego Brytyjczyka na pokładzie samolotu linii TAP Air Portugal znalazł personel. Natychmiast zdecydowano o awaryjnym lądowaniu maszyny w Santiago de Compostela na północnym zachodzie Hiszpanii.

Dramat na pokładzie samolotu. Pasażer doznał ataku serca

O incydencie zawiadomiono pracowników lotniska. Ci od razu wezwali na miejsce odpowiednie służby. Tuż po lądowaniu na pokład samolotu weszli ratownicy medyczni.

Niestety, mimo prób reanimacji, życia 71-latka nie udało się uratować. Lekarze potwierdzili zgon mężczyzny. Jako prawdopodobną przyczynę śmierci podano atak serca.

Śmierć na pokładzie. Brytyjski Urząd Lotnictwa Cywilnego apeluje

Portugalskie linie lotnicze nie udzieliły od razu komentarza w sprawie. Nie ujawniono także tożsamości pasażera. Podano wyłącznie jego inicjały: I. S. Y.

Brytyjski Urząd Lotnictwa Cywilnego szacuje, że prawie dwie trzecie wszystkich lądowań awaryjnych jest spowodowanych problemami zdrowotnymi pasażerów. Urzędnicy zaapelowali do podróżnych, którzy mają kłopoty ze zdrowiem. Podkreślono, że osoby, które nie czują się najlepiej, powinny od razu zawiadomić o sytuacji stewardów.

Obejrzyj także: Pilot Airbusa lądował przy silnym wietrze. Świadkowie przecierali oczy ze zdumienia

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić