Tragedia w słowackich górach. Nie żyje Polak

5

Jak informują słowackie służby ratunkowe, polski turysta zmarł we wtorek próbując zdobyć Mały Rozsutec w Małej Fatrze. Mężczyzna nagle stracił przytomność. Pomimo szybkiej reakcji i próby pomocy, nie udało się go uratować.

Tragedia w słowackich górach. Nie żyje Polak
Polak zginął na Słowacji. (Wikipedia)

O zdarzeniu poinformowała słowacka Horská záchranná služba. 30 maja w godzinach popołudniowych ratownicy zostali wezwani do pomocy na Mały Rozsutec. Jeden z turystów stracił przytomność podczas wspinaczki.

Polak zmarł w słowackich górach

Mężczyzna nie dawał żadnych oznak życia i świadkowie zdarzenia zaczęli go reanimować. Kiedy na miejsce przybyli ratownicy kontynuowali resuscytację Polaka. Niestety bezskutecznie.

Na miejsce zadysponowano lekarza VZZS oraz ratownika medycznego HZS, którzy kontynuowali przedłużoną resuscytację, niestety bezskutecznie - przekazują służby.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Lex Tusk" to bubel prawny? Poseł PiS "odbija piłeczkę"

Na miejsce wezwano dodatkowe osoby, które pomogły w transporcie. Ciało Polaka udało się znieść do doliny i przekazać odpowiednim służbom.

Do innej tragedii doszło 28 maja w polskich Tatrach. Dwójka turystów w lekkich butach i letnich ubraniach wybrała się na szlak na Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem. Trasa jest wciąż pokryta śniegiem.

Dwójka turystów wyruszyła w stronę Kazalnicy Mięguszowieckiej letnią ścieżką. W pewnej chwili jeden z nich poślizgnął się na śniegu i spadł - przekazał RMF FM ratownik dyżurny TOPR Marcin Józefowicz.

Turysta spadał z wysokości 100-150 m. Nie miał żadnych szans. Zginął na miejscu.

Ciało przetransportowaliśmy do szpitala w Zakopanem - poinformował Marcin Józefowicz.

Czytaj także: Turysta pojechał sobie w góry. Zdjęcia obiegły europejskie media

Drugiemu turyście nic się nie stało. Ratownicy wyprowadzili go na bezpieczny teren, skąd został wciągnięty na pokład śmigłowca i przewieziony do Zakopanego.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić