Tragedia w Tatrach. Śmierć turysty na Nosalu

6

We wtorek miał miejsce śmiertelny wypadek na Nosalu w Zakopanem. Turysta spadł z pierwszego wierzchołka szczytu - od strony tamy. Przybyli na miejsce ratownicy podjęli reanimację. Nie udało się go uratować.

Tragedia w Tatrach. Śmierć turysty na Nosalu
Tragedia w Tatrach. Mężczyzna zmarł na Nosalu (YouTube)

Nosal to wzniesienie reglowe, położone w Tatrach Zachodnich (między Doliną Olczyską a Doliną Bystrej), górujące nad Kuźnicami. Niegdyś był popularny wśród taterników, obecnie Tatrzański Park narodowy zakazał wspinaczek w tym miejscu. Na szczycie od strony zachodniej i północno-zachodniej znajduje się strome urwisko.

We wtorek z pierwszego wierzchołka szczytu - od strony tamy - spadł mężczyzna. Przybyli na miejsce ratownicy podjęli reanimację. Niestety nie udało się go uratować.

Niewyjaśnione okoliczności

Jak podkreśla Gazeta Krakowska, do wypadku doszło we wtorek po godz. 17. Temperatury na Nosalu oscylują wokół 10 stopni Celsjusza.

Turysta skorzystał z pogody i wybrał się na szczyt przed nadejściem zimy. Szczegóły wypadku nie są na razie znane. Ratownicy TOPR przylecieli na miejsce śmigłowcem i podjęli błyskawiczną próbę reanimacji.

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: była tenisistka bawi się na całego! Luksusowe wakacje
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić