Jakub Artych
Jakub Artych| 
aktualizacja 

Tragedia w USA. Nie żyje 2-letnie dziecko, matka w stanie krytycznym

34

Dwuletni chłopiec zginął, a matka została ranna po tym, jak drzewo powalone przez tornado spadło na dom na przedmieściach Detroit w Stanach Zjednoczonych. W trakcie zdarzenia oboje byli w łóżku.

Tragedia w USA. Nie żyje 2-letnie dziecko, matka w stanie krytycznym
Tragedia w USA. Nie żyje 2-letnie dziecko (Pixabay)

Tornado zabiło w środę dwuletniego chłopca i zraniło jego matkę, gdy drzewo spadło na ich dom na przedmieściach Detroit w Stanach Zjednoczonych. W międzyczasie ratownicy w Maryland reagowali na doniesienia o zawalonych konstrukcjach, w których ludzie zostali uwięzieni po przejściu tornada.

Władze Livonia w stanie Michigan poinformowały w poście na stronie internetowej miasta, że ​​w środę po południu szybko rozwijające się tornado nawiedziło kilka dzielnic miasta.

Urzędnicy podali, że masywne drzewo zostało wyrwane z korzeniami, spadło na rodzinny dom i wylądowało na łóżku, na którym spała kobieta i jej dwuletni syn. Ekipy pracowały przez prawie godzinę, aby usunąć dach i części drzewa, a następnie podnieść drzewo, aby wydostać ofiary.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Burze dały o sobie znać w części Polski. Majówka z gradem na nagraniach

Burmistrz wstrząśnięta tragedią

Jak podkreśla portal cbc.ca, służby poinformowały, że na miejscu stwierdzono śmierć małego dziecka. Matka w stanie krytycznym została przetransportowana do lokalnego szpitala.

Rodzeństwo, które leżało w łóżeczku w oddzielnym pokoju, nie odniosło obrażeń, ale zostało zabrane do szpitala na badania - powiedział WDIV-TV szef straży pożarnej Livonia Robert Jennison.

Na śmierć dziecka zareagowała burmistrz, która jest wstrząśnięta tragedią.

To straszna tragedia dla naszej społeczności - stwierdziła w oświadczeniu burmistrz Maureen Miller Brosnan. - Nasze serca też są złamane i przesyłamy najszczersze wyrazy współczucia.

Urzędnicy twierdzą, że miasto Inflanty włącza syreny ostrzegawcze na podstawie powiadomień amerykańskiej Narodowej Służby Meteorologicznej lub raportów o tornadach.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić