Tym odurzali się 12-latkowie. Wąchali jedną rzecz

50

To mogło doprowadzić do potwornej tragedii. Dwaj nieodpowiedzialni dwunastolatkowie z Warszawy (woj. mazowieckie) wąchali suchy lód. W ten nietypowy sposób się odurzali. Na szczęście w porę zainteresowała się nimi Straż Miejska. Szczegóły akcji jeżą włos na głowie. Sami zobaczcie.

Tym odurzali się 12-latkowie. Wąchali jedną rzecz
Zdjęcie ilustracyjne. Tym odurzali się 12-latkowie. (Adobe Stock)

O sprawie poinformowała Straż Miejska Warszawa poprzez własną stronę internetową. Jednostka wszystko ze szczegółami opisała.

Okazuje się, że tym razem mundurowi musieli pilnie ratować dwóch dwunastolatków. Ci zachowali się bardzo nieodpowiedzialnie.

12-latkowie odurzali się suchym lodem. Interweniowała Straż Miejska Warszawa

Sytuacja miała miejsce 18 lipca bieżącego roku po godzinie 13:00. Chłopcy, korzystając z wakacji, postanowili spędzić razem miło czas.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Odurzanie się lekami [Kontrowersje]

Niestety, wpadli na idiotyczny - a co najgorsze - niebezpieczny pomysł. Zaczęli wąchać suchy lód. Podejrzanie zachowujących się nastolatków zauważyła pomiędzy blokami mieszkanka osiedla.

Sądziła, że młodzi zażywają narkotyki. Zaalarmowała pobliski patrol Straży Miejskiej. Funkcjonariusze od razu udali się na wskazane przez nią miejsce. Nie dowierzali własnym oczom. Chłopcy chwiejnie chodzili, a ich mowa była nieskładna.

Na pytanie czy coś zażywali, stwierdzili, że wąchali… suchy lód. Funkcjonariusze wezwali pogotowie ratunkowe i zaopiekowali się 12-latkami do przyjazdu karetki - przekazali strażnicy.

Ratownicy wykonali u chłopców szczegółowe badania. Po nich jednak uznali, że nastolatkowie nie wymagają pobytu w szpitalu. "Strażnicy wezwali też patrol policji i opiekunów nieletnich. Dzieci zostały przekazane rodzicom" - dodawali strażnicy.

Odurzanie się może mieć bardzo przykre konsekwencje zdrowotne. Czasem prowadzi nawet do śmierci. W przeszłości nie raz zdarzały się sytuacje, że młodzi ludzie, by się odurzyć, wdychali np. gaz z zapalniczek, czy wąchali klej.

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić