Kamil Niewiński| 

Uciekł ze szpitala wojskowego, następnego dnia już nie żył. Wszczęto śledztwo

5

61-mężczyzna, który znajdował się w szpitalu wojskowym w Żarach, z nieznanego powodu wyszedł w poniedziałkowy wieczór z oddziału i zniknął. Dzień później nieopodal budynku znaleziono jego martwe ciało.

Uciekł ze szpitala wojskowego, następnego dnia już nie żył. Wszczęto śledztwo
Uciekł ze szpitala wojskowego. Następnego dnia już nie żył (Materiały WP, Getty Images)

Do zdarzenia doszło w Żarach w województwie lubuskim. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, policja w poniedziałkowy wieczór 27 listopada ze 105 Szpitala Wojskowego przyjęła zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który miał uciec ze wspomnianej placówki.

61-letni mężczyzna przebywał na jednym z oddziałów lecznicy i z niewyjaśnionych przyczyn nagle oddalił się do szpitala. Policjanci od razu rozpoczęli poszukiwania pacjenta, lecz poniedziałek te nie przyniosły żadnych skutków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Porzucony szpital dziecięcy w wyposażeniem. Oto co było w środku

Uciekł ze szpitala wojskowego w Żarach. Następnego dnia już nie żył

Akcję wznowiono we wtorek i zakończyła się ona znalezieniem pacjenta. Był on jednak już martwy - jego ciało znaleziono w pobliżu szpitala. Cała sytuacja jest o tyle dziwna, że nikt nie zna powodu opuszczenia przez 61-latka oddziału. Nieznane są również powody śmierci, a także kiedy dokładnie nastąpił zgon - na to pytanie odpowie sekcja zwłok.

- Prokurator zarządził sekcję zwłok w celu ustalenia bezpośredniej przyczyny zgonu mężczyzny. W szpitalu przebywał on na oddziale neurologicznym - przekazała mediom nadkom. Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Sekcja zwłok być może pomoże ustalić, czy nagła ucieczka i śmierć mogły być spowodowane stanem zdrowia pacjenta. Poza nią odpowiedzi na pytania, które mnożą się w tej sprawie, może przynieść śledztwo, które zostało wszczęte przez policję oraz Prokuraturę Rejonową w Żarach.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić