"Upał". Największa akcja w historii. Nie dają żyć Łukaszence

"Upał" to, jak mówią sami hakerzy, nazwa "największego ataku hakerskiego w historii Białorusi". Olbrzymia operacja ma na celu ujawnienie negatywnych dla białoruskiej władzy materiałów, pokazujących prawdę o rządach Aleksandra Łukaszenki. Tym razem hakerom udało się dotrzeć do nagrań z kamer więzienia w Mińsku.

"Upał". Największa akcja w historii. Nie dają żyć Łukaszence
Przywódca Białorusi Aleksander Łukaszenka (Getty Images)

W więzieniach przetrzymywanych jest nawet kilka tysięcy więźniów politycznych - podaje Biełsat.

Cyberpartyzanci włamali się do folderów z nagraniami z więzienia na Akreścina. Znajdują się tam m.in. osoby odpowiedzialne za dokonanie niewielkich wykroczeń, a także więźniowie polityczni. Część aresztowanych jest odizolowana od reszty.

Warunki, w jakich przetrzymywani są więźniowie

W areszcie panują bardzo złe warunki. Więźniowie leżą na podłodze i na niej śpią. Jednocześnie milicjanci, przebywając obok w dogodnych warunkach, opracowują strategie tłumienia kolejnych protestów czy plany działania wobec wrogów polityki Łukaszenki.

Aby trafić do jednego z więzień, jak to w Miński, wystarczy popełnić najmniejsze wykroczenie - informuje Biełsat. Oficjalnie w więzieniach przebywać ma aż około 606 więźniów politycznych. Ich liczba może być jednak jeszcze większa. Natomiast osoby schwytane za wykroczenia i odsiadujące wyroki liczone są w tysiącach.

Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić