Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

W Kanadzie było niemal 50 stopni Celsjusza. Przerażające, co się stało

90
Podziel się

Przez Kanadę przetaczają się fale rekordowych upałów. Regionem najbardziej dotkniętym wysokimi temperaturami jest Kolumbia Brytyjska. Ofiarami pogody padają nie tylko ludzie, ale i zwierzęta. Na plażach ma miejsce ich masowe wymieranie.

W Kanadzie było niemal 50 stopni Celsjusza. Przerażające, co się stało
Ekstremalne upały zbierają krwawe żniwo. Na plażach ma miejsce masowe wymieranie skorupiaków i innych morskich żyjątek (YouTube)
bEUQpzCJ

Do tej pory najwyższe upały odnotowano w dniach 26-28 czerwca. Jak uważa Christopher Harley, profesor na wydziale zoologii na Uniwersytecie Kolumbii Brytyjskiej, właśnie ekstremalne temperatury stoją za masowym wymieraniem morskich zwierząt. W niektórych częściach stanu sięgały one nawet 49,5 stopni Celsjusza.

Kanada – ekstremalna pogoda. Przez upał zwierzęta gotują się żywcem

Christopher Harley podkreśla, że temperatura panująca na plażach jest jeszcze wyższa, niż ta odnotowywana na terenach ludzkich siedzib. Dodatkowo odpływ odbywa się w trakcie najgorętszej części dnia, co również przyczynia się do śmierci miliardów żyjątek, m.in. małży czy rozgwiazd.

bEUQpzCL

Wyrzucone na brzeg martwe żyjątka zaczynają gnić, przez co na plażach unosi się nieprzyjemny zapach. Proces umierania się zwierząt przypomina ten, który zachodzi w przypadku dzieci zamkniętych w samochodzie w upalny dzień. Brian Helmuth, profesor biologii morskiej z Uniwersytetu w Northeastern, podkreśla, że obecność martwych zwierząt należy traktować jako rodzaj "wczesnego ostrzegania" o stanie wód.

Zobacz także: Zobacz też: Niezwykłe stworzenia znalezione na plaży. Morze wyrzuciło je na brzeg
bEUQpzCR

Brian Helmuth obawia się, że śmierć małych morskich żyjątek to dopiero początek masowego wymierania. Tłumaczy, że omułki mogą wywołać tzw. efekt kaskadowy, który rozszerzy się na inne gatunki. Ma również wątpliwości, czy zdążą się one zregenerować na tyle szybko, by uratować ekosystem.

Martwi mnie, że jeśli zaczniemy w taki sposób odczuwać fale upałów co 5 albo 10 lat, zamiast co tysiąc, ekosystem otrzyma na tyle silny cios, że nie zdąży kiedykolwiek dojść do siebie – wyjaśnia Brian Helmuth (CNN).
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUQpzDm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(90)
Asenata
5 miesięcy temu
Sadząc po pogodzie Bóg nie wie co ma zrobić z ludzkością? Utopić czy usmażyć.
Zhkotw6r9ts
5 miesięcy temu
Naukowcy coś wymyślą jak do tej pory dużo zrobili
Taki jak ty
5 miesięcy temu
Globalny wzrost ocieplenia jest cykliczny. Jest to normalne. Było tak i będzie. Z tego co czytałem to nie powinniśmy się obawiać ocieplenia tylko gwałtownego spadku temperatury po tymże ociepleniu. Szkoda, że nie mogę przytoczyć dokumentacji. Widać to na krzywej temperatur. Wykazali to wywierając pręty lodu z Antarktydy i badając warstwy.
bEUQpzDn
Jano
5 miesięcy temu
Tu nie chodzi o prawdę przygotowanie do nowej pandemi globalne ocieplenie na tym też można zarobić. Matka natura pewnie nie ma nic z tym wspólnego 🙄
Pavel
5 miesięcy temu
"Niema takiego miasta Londyn, jest londek londek zdruj, tak"
Proszę
5 miesięcy temu
Antykoncepcja środowiska-hormo y z tabletek antykoncepcyjnych zabijają życie.
Ojej
5 miesięcy temu
Antykoncepcja środowiska.
😜🤫😅
5 miesięcy temu
Ktoś kto to pisał nie zna jednostek temperatur
gbakus
5 miesięcy temu
Toronto Lake Ontario 35 a nie 50
Luck Obama
5 miesięcy temu
Było 50 stopni tylko oszuści nie dodało, że w skali Farenhayta.
Beatrycz
5 miesięcy temu
Fake news. Było 32 stopni, nie 50. A w dodatku tam jest klimat umiarkowany przejściowy, więc nawet tam do 40 nie zbliży się
Otua
5 miesięcy temu
Kara boska
Paweł
5 miesięcy temu
Nie stety upały będę co roku i będę coraz większe w tym kierunku to idzie i nie ma odwrotu nie ma.
bEUQpzDf
Qqq
5 miesięcy temu
To może pora zamknąć Coca-Cola, Amazona i innych trucicieli środowiska?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić