aktualizacja 

Urodziła się 15 tygodni za wcześnie. Spędzi święta z rodzicami

2

Freya-Rose Gallacher urodziła się 15 tygodni za wcześnie. Ważyła tyle co paczka chipsów, bo raptem 730 g! Choć ma przewlekłą chorobę płuc i spędziła w szpitalu cztery miesiące, będzie mogła spędzić z rodzicami święta w domu! To jest nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Urodziła się 15 tygodni za wcześnie. Spędzi święta z rodzicami
Maleńka Freya (Facebook)

Asystentka pielęgniarki Kimberley ma zespół policystycznych jajników. Ostrzegano ją, że może mieć problemy z donoszeniem ciąży. Dowiedziała się, że urodzi dziecko, gdy poszła na zabieg usunięcia torbieli. Była w 4 tygodniu.

Freya-Rose Gallacher urodziła się 16 lipca, 15 tygodni przed porodem. Dziewczynka spędziła cztery miesiące w szpitalu Princess Royal Maternity Hospital w Glasgow.

Dobra nowina

Rodzice wcześniaka są jednak zachwyceni, że będzie mogła spędzić swoje pierwsze Święta Bożego Narodzenia w domu.

Nie zawsze było jednak kolorowo. Na początku maluszek zachorował na sepsę, co zauważyła mama noworodka. Lekarze dwoili się i troili, żeby dziecko wyszło z tego cało.

To były cztery miesiące w szpitalu i wiele niepowodzeń. Chodziliśmy do niej codziennie, nie było łatwo, zwłaszcza opuszczanie szpitala. To jest straszne. Dawano jej 30 procent szans na przeżycie - mówi szczęśliwa mama.

Dziewczynka wróciła do domu w zeszły piątek. 25-letnia Kimberley Melvin i 26-letni James Gallacher teraz zbierają fundusze dla NHS [Rządowej Organizacji Zdrowia - przyp.red.]. Jest to gest wdzięczności dla lekarzy, którzy pomogli ich dziecku przetrwać.

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić