Urodziła w 22. tygodniu ciąży. Dziecko uratowano torebką na kanapki

18

Cayce Lee była gotowa do porodu już w 19. tygodniu ciąży. W 22. na świat przyszła jej córeczka. Aby odpowiednio ogrzać tak małe dziecko, lekarz umieścił je w... plastikowej torebce na kanapki.

Urodziła w 22. tygodniu ciąży. Dziecko uratowano torebką na kanapki
Dziecku, które przyszło na świat w 22 tygodniu ciąży, udało się przeżyć. (Instagram)

Eris przyszła na świat w 22. tygodniu ciąży ważąc niecałe pół kilograma. Bezpośrednio po porodzie umieszczono ją w plastikowej torebce, aby utrzymać ciepło ważnych narządów i tym samym zapobiec hipotermii.

Wcześniak ogrzewany plastikową torebką

Cayce Lee, matka Eris, powiedziała, że od 16 tygodnia ciąży musiała brać zastrzyki z progesteronu. Poród "zaczął się" już w 19. tygodniu, a lekarze stwierdzili, że kobieta ma 2-centymetrowe rozwarcie.

W 19 tygodniu lekarz stwierdził, że mam rozwarcie na 2 centymetry. Udało mi się wytrzymać kolejne trzy tygodnie, co pomogło doprowadzić Eris do przekroczenia progu, w którym personel medyczny mógł interweniować, aby uratować jej życie - wyznaje Cayce.

Eris tuż po porodzie została umieszczona w torebce na kanapki i bardzo szybko przetransportowana na OIOM. Miała szereg różnych dolegliwości m.in. infekcję gronkowcem, zapalenie płuc i posocznicę. Przez długi czas była także podłączona do respiratora.

Lekarze kilkukrotnie mówili rodzicom dziewczynki, aby się z nią pożegnali. Eris udało się jednak przeżyć. Nadal ma problemy z oddychaniem i na noce jest podpinana do respiratora, ale wciąż się rozwija i każdego dnia robi postępy.

Zobacz także: Przemyca imigrantów do Europy. Zarabia nawet 100 tysięcy dolarów rocznie
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić