Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
ABA
|
aktualizacja

Urodziła w 22. tygodniu ciąży. Dziecko uratowano torebką na kanapki

6
Podziel się

Cayce Lee była gotowa do porodu już w 19. tygodniu ciąży. W 22. na świat przyszła jej córeczka. Aby odpowiednio ogrzać tak małe dziecko, lekarz umieścił je w... plastikowej torebce na kanapki.

Urodziła w 22. tygodniu ciąży. Dziecko uratowano torebką na kanapki
Dziecku, które przyszło na świat w 22 tygodniu ciąży, udało się przeżyć. (Instagram)
bFdObNSd

Eris przyszła na świat w 22. tygodniu ciąży ważąc niecałe pół kilograma. Bezpośrednio po porodzie umieszczono ją w plastikowej torebce, aby utrzymać ciepło ważnych narządów i tym samym zapobiec hipotermii.

Wcześniak ogrzewany plastikową torebką

Cayce Lee, matka Eris, powiedziała, że od 16 tygodnia ciąży musiała brać zastrzyki z progesteronu. Poród "zaczął się" już w 19. tygodniu, a lekarze stwierdzili, że kobieta ma 2-centymetrowe rozwarcie.

bFdObNSf

W 19 tygodniu lekarz stwierdził, że mam rozwarcie na 2 centymetry. Udało mi się wytrzymać kolejne trzy tygodnie, co pomogło doprowadzić Eris do przekroczenia progu, w którym personel medyczny mógł interweniować, aby uratować jej życie - wyznaje Cayce.

Eris tuż po porodzie została umieszczona w torebce na kanapki i bardzo szybko przetransportowana na OIOM. Miała szereg różnych dolegliwości m.in. infekcję gronkowcem, zapalenie płuc i posocznicę. Przez długi czas była także podłączona do respiratora.

bFdObNSl

Lekarze kilkukrotnie mówili rodzicom dziewczynki, aby się z nią pożegnali. Eris udało się jednak przeżyć. Nadal ma problemy z oddychaniem i na noce jest podpinana do respiratora, ale wciąż się rozwija i każdego dnia robi postępy.

Zobacz także: Przemyca imigrantów do Europy. Zarabia nawet 100 tysięcy dolarów rocznie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdObNSG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
Prawda
2 miesiące temu
Świat jest przeludniony
Jarek Haybryd...
2 miesiące temu
genetka slaba ,nie kazdy musi miec dzieci ,zwlaszcza gdy ma choroby dziedziczne ,antybiotyki przestaly dzialac bo choroby sie mutuja ,choruja ludzie i zwierzeta po co na sile produkowac dzieci ,swiat i tak jest przeludniony
Jarek Haybryd...
2 miesiące temu
pokolenie pro life
bFdObNSH
Marzena
2 miesiące temu
Rodzice się bardzo cieszą ale potem to dziecko jako dorosły przekaże swoje słabiutkie geny swoim dzieciom które już na starcie będą w gorszej sytuacji zdrowotnej. Medycyna jest cudowna jednak ratując takie słabe jednostki tworzy coraz słabsze generycznie społeczeństwo. Oczywiście jestem za ratowaniem każdego człowieka, to tylko takie smutne rezultaty tego ratunku.
Gdyby
2 miesiące temu
Nie wiem czy jest sens ratować aż tak małe dzieci. One nigdy nie będą w pełni zdrowe, bo albo autyzm albo inne przypadłości. To egoizm.
Zbok
2 miesiące temu
Czy to nowa kanapka z Maka? Jest z zestawem z napojem i frytkami?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić