Kamil Niewiński
Kamil Niewiński| 

Urodziło się pierwsze dziecko poczęte dzięki "In vitro to HiT". Na świat przyszedł Leoś

14

"In vitro to HiT" to program, który zrodził się ze sprzeciwu ludzi na treść podręcznika do historii i teraźniejszości. Dziennikarka programu "Uwaga" poinformowała, że właśnie urodziło się pierwsze dziecko w ramach tej akcji.

Urodziło się pierwsze dziecko poczęte dzięki "In vitro to HiT". Na świat przyszedł Leoś
Urodziło się pierwsze dziecko poczęte w ramach programu "In vitro to HiT" (Instagram, @gorka_daria)

Podręcznik "Historia i Teraźniejszość" prof. Wojciecha Roszkowskiego wywołał gigantyczną burzę w mediach, w sieci, a także wśród rodziców. Jednym z cytatów, który wyjątkowo mocno rozjuszył opinię publiczną, był ten o in vitro i "produkcji dzieci".

Coraz bardziej wyrafinowane metody odrywania seksu od miłości i płodności prowadzą do traktowania sfery seksu jako rozrywki, a sfery płodności jako produkcji ludzi, można powiedzieć hodowli. Skłania to do postawienia zasadniczego pytania: kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci? Państwo, które bierze pod swoje skrzydła tego rodzaju "produkcję"? Miłość rodzicielska była i pozostanie podstawą tożsamości każdego człowieka, a jej brak jest przyczyną wszystkich prawie wynaturzeń natury ludzkiej. Ileż to razy słyszymy od ludzi wykolejonych: nie byłem kochany w dzieciństwie, nikt mi nic nie dał, więc sam sobie muszę brać.

Cytat ten wywołał olbrzymie kontrowersje i newralgiczny fragment został z podręcznika usunięty. Echa jednak wcale tak szybko nie umilkły. W internecie pojawiła się zbiórka pieniędzy na pozwanie nie tylko prof. Roszkowskiego, ale również Przemysława Czarnka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: HiT. Czarnek wprowadza nowy przedmiot w szkołach. „Dojście do pełnej ideologizacji szkoły”

Zrzutka przerosła oczekiwanie jej twórców i postanowili oni stworzyć program "In vitro to HiT" - inicjatywę, która miała za cel wspomóc sto niepłodnych par w ich starania o dziecko. We wtorek został odtrąbiony pierwszy sukces.

"In vitro to HiT". Urodziło się pierwsze dziecko poczęte w ramach programu

Jak poinformowała na swoim koncie na Instagramie dziennikarka Daria Górka, na świat przyszło właśnie pierwsze dziecko w ramach wspomnianego programu "In vitro to HiT".

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Na pewno pamiętają państwo podręcznik do HiT-u, sporo kontrowersji było wokół niego. Pojawiło się tam zdanie o dzieciach z hodowli i z produkcji. Tata dziewczynki urodzonej dzięki metodzie in vitro zbuntował się przeciwko temu, co w tej książce było napisane i postanowił walczyć z ministrem Czarnkiem i z autorem podręcznika do HiTu. Założył zbiórkę, a zebrane pieniądze, oprócz tego, że poszły na pozew, utworzyły też program "In vitro to HiT". No i z tego programu właśnie urodził się Leoś - poinformowała prowadząca program "Uwaga" w telewizji TVN.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić