Karolina Woźniak| 
aktualizacja 

USA. Bracia spędzili 24 lata w więzieniu. Dostali za to prawie 4 mln dolarów

24

Eric Simmons i Kenneth "JR" McPherson z Baltimore zostali niesłusznie oskarżeni i skazani na więzienie. Spędzili 24 lata za kratami. W końcu zostali wypuszczeni i dostali 3,8 mln dolarów rekompensaty.

USA. Bracia spędzili 24 lata w więzieniu. Dostali za to prawie 4 mln dolarów
Bracia zostali uniewinnieni po 24 latach w więzieniu. (Twitter, Martha Leah Nangalama @mlnangalama)

Mężczyźni zostali oskarżeni o morderstwo 21-letniego mężczyzny. Do zdarzenia doszło w 1994 roku. Mimo że Eric i Kenneth mieli alibi, zostali uznani za winnych morderstwa.

Po 24 latach spędzonych w więzieniu, w 2019 roku, zostali uniewinnieni i wypuszczeni na wolność. Pomogła im w tym organizacja non-profit, która pomaga niesłusznie skazanym ludziom.

Sąd zignorował ich alibi. Bracia spędzili w więzieniu 24 lata

Organizacja dowiodła, że pewien 13-latek został zmuszony przez policję, żeby zidentyfikował Erica i Kennetha jako sprawców morderstwa. Policja rzekomo groziła nastolatkowi, że to on zostanie oskarżony o zabójstwa, jeśli nie wskaże mężczyzn. Inny świadek w swoich zeznaniach mylił miejsce zbrodni.

Prokuratura zdecydowała się zbadać sprawę ponownie. Wkrótce wykazano rażące błędy popełnione w pierwszym śledztwie. Jeszcze raz zweryfikowano alibi Erica i Kennetha. Potwierdzono, że gdy doszło do morderstwa, McPherson był na przyjęciu w pobliżu miejsca zbrodni, a Simmons spał w swoim domu.

The Innocence Project - Projekt niewinność - to amerykańska prawnicza organizacja non-profit, której celem jest oczyszczenie z zarzutów osób skazanych wyrokiem sądu za przestępstwa, których nie popełnili. Główną metodą na dowiedzenie, że dana osoba jest niewinna, jest przeprowadzenie badań DNA.

Zobacz także: Dramat pracowników transgranicznych. Pani Urszula nie widziała dzieci od tygodni

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić