Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

USA. Brał udział w aresztowaniu George'a Floyda, teraz wychodzi z więzienia

52

Po tragicznej śmierci George'a Floyda zwolniono, a następnie aresztowano czterech funkcjonariuszy. Wszyscy usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa. Niespodziewanie jeden z byłych policjantów opuścił więzienie. Teraz w jego ślady poszedł kolejny oskarżony.

USA. Brał udział w aresztowaniu George'a Floyda, teraz wychodzi z więzienia
J. Alexander Kueng brał udział w aresztowaniu George'a Floyda (Hennepin County Jail)

Na wolność wyszedł J. Alexander Kueng. Jak podaje "Minneapolis Star Tribune", do tej pory 26-letni były funkcjonariusz przebywał w więzieniu w hrabstwie Hennepin w Minnesocie. Opuścił je w piątek 19 czerwca.

Śmierć George'a Floyda. Dlaczego J. Alexander Kueng został zwolniony z więzienia?

26-latek opuścił więzienie po wpłaceniu kaucji w wysokości 750 tysięcy dolarów (ponad 2 miliony 980 tysięcy złotych). Na razie nie wiadomo, skąd były funkcjonariusz dysponował taką kwotą.

W trakcie aresztowania George'a Floyda J. Alexander Kueng pełnił służbę na trzeciej zmianie. Byłemu policjantowi postawiono zarzut podżeganie do morderstwa drugiego stopnia oraz pomoc w morderstwie drugiego stopnia.

J. Alexander Kueng nie jest pierwszym policjantem biorącym udział w aresztowaniu Floyda, który wyszedł z więzienia. Wcześniej opuścił je 37-letni Thomasa Lane, który również uiścił kaucję wynoszącą 750 tysięcy dolarów. Lane był w stanie sobie na to pozwolić dzięki wsparciu finansowemu lokalnej społeczności.

Zobacz także: Zobacz też: Kryzys w USA. Masowe protesty po śmierci George'a Floyda
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić