o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jacek Dyrdak
|

George Floyd nie żyje. Kolejny incydent. Nagranie wywołało burzę

238
Podziel się

Sześciu funkcjonariuszy policji z Atlanty usłyszało zarzuty w związku z interwencją, z której nagranie rozprzestrzeniło się w sieci, wywołując negatywne komentarze pod adresem służb. Interwencja miała miejsce podczas protestów związanych ze śmiercią George’a Floyda.

Policjanci potraktowali studenta paralizatorem.
Policjanci potraktowali studenta paralizatorem. (YouTube)
bDJyIxFN

Czterech funkcjonariuszy zostało oskarżonych m.in. o czynną napaść. Kolejnego oskarżono o pobicie, a jeszcze innego o celowe uszkodzenie mienia. Dwóch spośród sześciu policjantów zostało już zwolnionych z pracy.

Do incydentu w Atlancie doszło w sobotę wieczorem. Policjanci wyciągnęli z samochodu dwoje młodych ludzi, studentów – Tamiyah Pilgrim i Messiaha Younga. Kobieta została już zwolniona z aresztu, nie postawiono jej zarzutów. Burmistrz Atlanty Keisha Lance Bottoms poinformowała, że Young także jest na wolności. Dodała, że chce, aby zarzuty przeciwko niemu zostały wycofane. Oskarżono go o uciekanie policji i jazdę z zawieszonym prawem jazdy.

Zobacz też: Kryzys w USA. Masowe protesty po śmierci George'a Floyda

bDJyIxFP

Incydent w Atlancie. Co się stało?

Young próbował nagrać z zatrzymanego samochodu, jak policja zatrzymuje innego mężczyznę. Mężczyzna krzyczał do policjantów, żeby go puścili, bo nic nie zrobił.

W pewnym momencie do Younga podszedł policjant i otworzył drzwi. Young je zamknął, stwierdzając, że "dzisiaj nie umrze". Powiedział policjantom, żeby puścili tamtego mężczyznę.

bDJyIxFV

Young odjechał, ale utknął w korku. Nagle do jego samochodu podbiegli kolejni policjanci, wykrzykując rozkazy. Jeden z funkcjonariuszy próbował użyć paralizatora wobec kobiety, kiedy ta usiłowała wysiąść. Następnie policjanci wyciągnęli ją z auta.

Inny policjant krzyczał do Younga, żeby otworzył szybę. W końcu kilkukrotnie uderzył w nią pałką.

Incydent po śmierci George'a Floyda. Użyli paralizatora

Kiedy szyba została zbita, jeden z funkcjonariuszy użył na Youngu paralizatora. Policjanci wyciągnęli mężczyznę z auta, krzycząc, żeby wyjął ręce z kieszeni. Wykrzykiwali:

bDJyIxFW

On ma pistolet!

Kiedy mężczyzna leżał na ziemi, mundurowi związali jego ręce. W policyjnym raporcie - wbrew temu, o co posądzali Younga funkcjonariusze - nie stwierdzono, by na miejscu zdarzenia znaleziono broń palną.

bDJyIxFX

George Floyd nie żyje. Protesty w USA

Od kilku dni w całych Stanach Zjednoczonych trwają gwałtowne protesty spowodowane śmiercią czarnoskórego mężczyzny. George Floyd zmarł po tym, jak policjant podczas interwencji dociskał jego szyję kolanem do ziemi przez kilka minut. Mężczyzna powtarzał, że nie może oddychać, ale funkcjonariusz nie cofnął kolana. W końcu Floyd stracił przytomność i zmarł.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDJyIxFY

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDJyIxGq
KOMENTARZE
(238)
aaa
9 miesięcy temu
Gdy ginie mój ziomek moim honorem jest okraść sklepy. Mentalność plemienna
hho70
9 miesięcy temu
Wczoraj rozmawiałem z rodziną która tam mieszka i już nigdy nie zagłosują na demokratów, którzy będą od teraz kojarzyć się im z zniszczeniem i strachem. Stała się rzecz zła i oni próbują to wykorzystać aby obalić Trumpa. Media lewicowe judzą, kłamią i to one w/g nich są winne tego co tam zaszło, te media w większości promują rozruchy które w zdecydowanej większości nie maja nic wspólnego z pokojowymi manifestacjami. Nie oburza ich dziki tłum który niszczy i rabuje. Od siebie dodam że takie sceny dzieją się w państwach gdzie socjalem za bardzo wspiera się grupy które żerują na tym że mają inny kolor skóry, bądź są inni kulturowo i którzy przybywają do Europy tylko po zasiłek a nie po to by pracować. W jakich krajach Europy płoną, samochody sami sobie odpowiedzcie.
gosc
9 miesięcy temu
Skoro oskarżają policjantów to policjanci powinni złożyć broń , odłożyć pałki a ci spokojni obywatele niech spalą miasto.I tyle.Może ktoś wreszcie nabierze rozumu.
bDJyIxGr
Taka
9 miesięcy temu
Nauczka, żeby nie sprowadzać immigrantów. Bo to się źle kończy jak w USA, czy państwach Europy.
Ooo
9 miesięcy temu
Nie wiecie co się tu dzieje Mieszkamy kilka km od miejsca zamieszek, dzieci są przerażone, boja się, ze następnym punktem „protestujących” beda nasze domy Krzyczą "rasizm" , bo policja wykonuje swoje obowiązki? Jeżeli jesteś zatrzymany przez policję i wykonujesz polecenia, to czy jesteś czarny , żółty czy biały nic ci nie grozi. Tym ,co teraz robią z miastami,pokazują kim są!!!
Najnowsze komentarze (238)
Demokrata
9 miesięcy temu
W dniu 15 lipca 2017, w Minneapolis (USA), policjant zastrzelił bez powodu emigrantkę. Policjant był czarny, a biała emigrantka z Australii nazywała się Justine Ruszczyk
rafał
9 miesięcy temu
ale glupoty piszecie film z calej akcji jest na policyjnym profilu z kamery na mundurach
;;;OPO;O
9 miesięcy temu
BLACK IS BLACK
Mariusz
9 miesięcy temu
Nigdy i nie ufajcie 2 kategoriom ludzi. Kelnerzy i dostawcy pizzy. Z wiadomych powodów. I uzbrojonym. Nawet jeśli są w policji.. Nie ufam kolesiowi z bronią. Jeśli pracujesz jako żołnierz lub policjant to podświadomie chcesz zabijać.I kiedyś to pragnienie spełnisz.
Autmex
9 miesięcy temu
Ale mają problem!!! Zastrzelić w odwecie paru pulpetów w mundurach i rozum szybciutko wróci!!!! Będzie jakaś rzewna uroczystość z pochówkiem 'bohaterów' mundurowych i pojednanie narodowe!!!
genderfluid
9 miesięcy temu
Bardzo mi żal Floyda i w ogóle kolorowych bo rasizm nadal jako tako istnieje, ale to, co się dzieje w USA (zamieszki, napady, kradzieże) to przesada. Często przecież ludzie wykorzystują takie afery do swoich celów
lis
9 miesięcy temu
to jest skandal!
Piotr
9 miesięcy temu
To jest smutne przykre ... Koniec z dyskryminacja!!! Skladam Rodzinie Georg'a wyrazy wsparcia w bolu...
bDJyIxGj
hetero
9 miesięcy temu
biedni ludzie, owszem biali tez sa zabijani ale noe ze wgledu na kolor skory
3333
9 miesięcy temu
A gdzie pójdzie Łukasz G. jak mu giertych nie odda 24 000 zł?
FBIlantrop
9 miesięcy temu
My w Europie znamy z historii przed XVIIIw. że monopol doprowadza do niewolnictwa. Przeciwstawił się temu Napoleon, a gdyby nie to, że do Cesarza przyłączyli się wszyscy zniewoleni Europejczycy nie byłoby Wojny Światowej - cała Europa i Unia Amerykańska przeciw niewolnictwu. Mr Trump proszę trzymać palec na pulsie jako Republikanin z tradycją założycielską - Walki i Równość wobec prawa dla każdego Człowieka - dla Bezpieczeństwa Amerykanów.
FBIlantrop
9 miesięcy temu
Współczuje Policjantom USA. Niech Bill Gates Filantrop wyłoży miliardy na Szkoły publiczne, dobry system edukacyjny, dobrze płatnych nauczycieli do których uczniowie nie strzelają... a nie Billisko jeżdzi po świecie ze szczepionkami i Ludzie na całym świecie coraz bardziej chorzy - jakieś ebole, covidy, sarsy… do tego jeszcze wszędzie wojny... i propaganda jacy Ludzie to zdziczała rasa i trzeba zrobić depopulację.... Billisko w swoim bunkrze? Cieszy Cię taki widok w telewizorze - ty Filantropie?
Ciekawe
9 miesięcy temu
że Ci Afro-Amerykanie w zarządzający w Atlancie nie podadzą się do dymisji? Ich rządzenie i brak reform doprowadziło do takiej sytuacji. Nic nie polepszyli losu swoim Współbraciom. Ale AntyRasiści? z gębą pełną frazesów do póki się nie dostaną do koryta. teraz winna Policja USA. Pewnie Policja też winna, że dzieci strzelają w szkole, teraz wyszli na ulicę, a Policja ma nadrobić cały system edukacyjny na ulicach... Żal Wielki. w Trumpie Nadzieja.
Praworządność
9 miesięcy temu
W mediach niezależnych pełno jest filmików jak czarni demolują wszystko i biją białych nawet na wózku inwalidzkim ale w lewackich mediach nie zobaczysz tych burd bo to lewica dokonuje wandalizmu, gdyby to narodowcy zrobili sam izrael o tym by pierwszy pisał.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić