Malwina Witkowska
Malwina Witkowska| 

Utonięcie 9-latki w Glinicy. Wstrząsające okoliczności śmierci

13

Dopiero co rozpoczęła wakacje. Miała przed sobą całe życie. W ten feralny dzień 9-latka wyszła z domu razem ze starszą siostrą. Poszły na teren żwirowni w Glinicy koło Lublińca (woj. śląskie), gdzie doszło do tragedii. Do domu wróciła tylko jedna z córek.

Utonięcie 9-latki w Glinicy. Wstrząsające okoliczności śmierci
9-letnia dziewczynka utonęła w zbiorniku nieopodal domu. Zignorowała zakazy (Policja Śląska, KPP Lubliniec)

Do tragedii doszło w niedzielne popołudnie w niewielkiej miejscowości Glinica. Na teren pobliskiej żwirowni, gdzie znajduje się zbiornik wodny, wybrały się dwie siostry - 9-latka i 11-latka wraz z koleżanką. Nie było z nimi żadnego dorosłego opiekuna.

Jak przekazuje dziennik "Fakt", pierwsze, co rzuca się w oczy na miejscu, to napisy na tablicach przy ul. Bocznej: "Wstęp wzbroniony" "Uwaga, głębokie wykopy". Ostrzeżenia mają na celu odstraszenie przed wchodzeniem na niebezpieczny teren. Niestety, mimo tego doszło do nieszczęścia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polacy o Dniu Ojca. Mówią, co im zawdzięczają

- W pewnym momencie 9-letnia dziewczynka weszła do wody, straciła grunt pod nogami i zaczęła się topić. Została wyłowiona przez wezwanych na miejsce strażaków - zdradził w rozmowie z "Faktem" prok. Tomasz Ozimek z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Przy brzegu zbiornika głębokość wody wynosi zaledwie pół metra. W miarę oddalania się od brzegu szybko wzrasta do nawet 5 metrów.

Dramat nieopodal domu. Nie żyje 9-latka

Ratownicy walczyli o życie dziewczynki, jednak nie udało im się przywrócić funkcji życiowych. Jak informuje "Fakt", najprawdopodobniej na miejsce przybiegła również mama 9-latki. Przed tragedią przebywała w domu, gdzie zajmowała się młodszymi dziećmi. Mieszkanie znajduje się około 200-300 metrów od miejsca, gdzie doszło do nieszczęścia.

Prowadzone czynności resuscytacyjne nie doprowadziły do powrotu akcji serca i obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon dziecka – dodał rzecznik częstochowskiej prokuratury.

Dlaczego dziewczynka weszła do wody? Prawdopodobnie nie była to jej pierwsza wizyta w okolicach zbiornika. Tym razem jednak sytuacja zakończyła się tragicznie.

Utonęła w zbiorniku. Wszczęto śledztwo

W sprawie tragicznego utonięcia 9-latki wszczęto śledztwo, które prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lublińcu. Postępowanie skierowane jest w kierunku ustalenia czy doszło do narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz nieumyślnego spowodowania śmierci tego dziecka.

Według dziennika "Fakt", matka dziewczynki była trzeźwa. Prokuratura będzie również badać możliwe zaniedbania matki w zakresie sprawowania opieki nad dzieckiem.

Śledczy zlecili wykonanie sekcji zwłok, aby dokładnie ustalić bezpośrednią przyczynę zgonu dziewczynki. Jej przeprowadzenie jest standardową procedurą mającą na celu potwierdzenie lub wykluczenie wszelkich możliwych przyczyn śmierci.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić