Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Uwaga na wiatr, śnieg i śliskie drogi. Ostrzeżenie IMGW

67

Śnieg zacznie padać we wtorek i najpierw zaatakuje zachodnią część kraju. Później przemieści się na wschód. Sypać będzie także w środę. Miejscami można spodziewać się nawet 10 cm białego puchu.

Uwaga na wiatr, śnieg i śliskie drogi. Ostrzeżenie IMGW
(Pixabay.com)

Silny wiatr może znów zaatakować w całym kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed zawiejami, które mogą zacząć się już we wtorkowe popołudnie i będą trwać aż do środy. Na wybrzeżu będzie to nawet 90 km/h, a w rejonach podgórskich do 120 km/h. IMGW przypomina także, by uważać na drogach, bo ze względu na opady deszczu i deszczu ze śniegiem może być naprawdę ślisko. Wydano także ostrzeżenie o oblodzeniu dla woj. dolnośląskiego.

Padać będzie w całej Polsce, choć nie wszędzie tak samo mocno. Najwięcej śniegu trzeba się spodziewać na Śląsku, najmniej - na Ziemi Lubuskiej - informuje TVN Meteo.

W czwartek ściśnie prawdziwy mróz. Na wschodzie może być nawet -10 st. C., a na zachodzie -3 st. C. To będzie jednak dopiero zapowiedź. O wiele silniejszy mróz zapanuje w piątek i sobotę. Na Podlasiu i Lubelszczyźnie termometry pokażą nawet -25 st.C., a po przeciwnej stronie kraju do -6 st.C.

Ostatni dzień tygodnia także mroźny. Na Podkarpaciu może być w niedzielę jeszcze nawet -14 st.C. Dla reszty kraju synoptycy zapowiadają temperaturę do - 3 st. C. i niewielkie opady śniegu.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić