Uwaga turyści! Nad popularne wyspy nadciąga sztorm, loty mogą zostać odwołane

1

Złe wieści dla turystów, którzy zaplanowali wypoczynek w Hiszpanii i Portugalii: nadciąga sztorm Oscar, a wraz z nim ulewne deszcze i silny wiatr. W związku z tym obowiązuje szereg ostrzeżeń pogodowych. Niektóre loty mogą zostać odwołane.

Uwaga turyści! Nad popularne wyspy nadciąga sztorm, loty mogą zostać odwołane
Sztorm Oscar pokrzyżował plany wielu turystów (Pixabay)

Sztorm Oscar, czyli burza tropikalna, która uformowała się nad Oceanem Atlantyckim, zbliża się do Hiszpanii I Portugalii. Może uderzyć zarówno na kontynencie, jak i na wyspach obleganych przez turystów.

Ostrzeżenie dotyczy m.in. Gran Canarii, Teneryfy, Lanzarote, La Palmy, La Gomery i Fuerteventury (również Ministerstwo Spraw Zagranicznych Wielkiej Brytanii ostrzegło wczasowiczów, którzy zaplanowali wypoczynek na Wyspach Kanaryjskich).

W związku z nadciągającym sztormem, należy się spodziewać ulewnego deszczu, silnego wiatru (nawet 110 km/h) i burz. W najbliższych dniach może być naprawdę niebezpiecznie!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Halo Polacy". Księżycowa wyspa - jedyna taka w archipelagu

Hiszpania i Portugalia ostrzegają mieszkańców, ale i turystów. Ostrzeżenia pogodowe zostały wydane m.in. przez Hiszpańską Agencję Meteorologiczną oraz Portugalski Instytut Morza i Atmosfery.

Odwołane loty

Sztorm Oscar może pokrzyżować plany wielu wczasowiczów. Loty do i z lotniska na Maderze (jedna z portugalskich wysp na Oceanie Atlantyckim) zostały odwołane. Według lotniska, tylko w poniedziałek 28 lotów zostało odwołanych lub 12 przekierowanych, co oczywiście wiąże się z pewnymi niedogodnościami.

W związku z zaistniałą sytuacją zaapelowaliśmy do pasażerów, aby przed udaniem się na lotnisko potwierdzili swoje podróże, aby uniknąć w porcie niepotrzebnych tłumów — przekazano w komunikacie (za euronews.com).

Również loty na Wyspy Kanaryjskie są odwoływane bądź przekierowywane.

Niesprzyjające warunki mają panować od 5 do 8-9 czerwca. Potem sztorm ma się przemieścić na północ, w kierunku Wielkiej Brytanii, gdzie — zgodnie z przewidywaniami — jeszcze w tym tygodniu temperatura wzrośnie do 30 stopni Celsjusza.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić