W Krakowie mają pomysł jak docenić Makłowicza. Internauci zachwyceni

15

Robert Makłowicz może zostać honorowym obywatelem Krakowa. Wniosek w tej sprawie został złożony przez samorządowca Dominika Jaśkowca. Pomysł spodobał się internautom.

W Krakowie mają pomysł jak docenić Makłowicza. Internauci zachwyceni
Robert Makłowicz może zostać niedługo doceniony przez krakowiaków (Pixabay)

Już niedługo miasto Kraków może mieć nowego obywatela honorowego. Wszystko za sprawą Dominika Jaśkowca, który 12 lipca złożył w tej sprawie stosowny wniosek. Głosowanie miałoby się odbyć dopiero w przyszłym roku, jednak samorządowiec już teraz przedstawił kandydaturę 57-latka. Krytyk kulinarny dołączyłby do grona takich znakomitości, jak m.in. Olga Tokarczuk, czy prof. Władysław Bartoszewski.

Zaprezentowana inicjatywa przypadła do gustu internautom. Nikogo nie powinno to dziwić, zważywszy na fakt, że Robert Makłowicz od lat jest jednym z ich największych ulubieńców. Wielu z nich skomentowało wpis Jaśkowca w tej sprawie. Niektórzy dziwili się nawet, że krytyk kulinarny nie ma jeszcze tytułu honorowego obywatela Krakowa.

To jeszcze nim nie jest?? - zapytał internauta.
Nareszcie, w tylu akcjach charytatywnych brał udział, brawo - podkreśliła jedna z internautek.
Jestem za! Jest to Człowiek, który godnie reprezentuje nasze miasto na całym świecie - napisała jedna z komentujących.

Robert Makłowicz

Robert Makłowicz urodził się 12 sierpnia 1963 roku w Krakowie. W 1998 roku został gospodarzem niedzielnego cyklu reportaży "Podróże kulinarne Roberta Makłowicza", które przyniosły mu ogólnopolską sławę. W 2008 roku zakończył cykl, aby rozpocząć kultową już serię "Makłowicz w podróży". Po zerwaniu współpracy z TVP krakowiak prowadził "Makłowicz w drodze", a w 2020 roku uruchomił autorski kanał na YouTube, który przyciągnął ponad 400 tysięcy subskrybentów.

Zobacz także: Jeden polityk blokuje Polski Ład? "Okazało się, że jakby nie doczytał pewnych założeń"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić