Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|
aktualizacja

W Łodzi mają nietypowy problem. To prawdziwa plaga kradzieży

108
Podziel się:

Kierowcy i piesi z Łodzi muszą mieć się na baczności. W mieście nasiliły się przypadki kradzieży żeliwnych pokryw włazów kanalizacyjnych i krat wpustów ulicznych.

W Łodzi mają nietypowy problem. To prawdziwa plaga kradzieży
W Łodzi grasuje złodziej pokryw studzienek i kratek ściekowych (Materiały prasowe, ZWIK Łódź)

O skali problemu zaalarmował zakład wodociągów i kanalizacji w Łodzi. Poinformowano, że w marcu i kwietniu skradziono prawie 20 pokryw studzienek i kratek ściekowych. Niestety złodzieje pozostawiają przez to dziury w drogach, powodując zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi.

Przedstawiciel ZWiK zwraca uwagę, jak wielką tragedią może zakończyć się najechanie na otwartą studzienkę. Zakład stara się zapobiegać niebezpiecznym sytuacjom, dlatego miejsca są niezwłocznie zabezpieczane, a następnie zamiast skradzionych żeliwnych pokryw, wstawiane są betonowe. Ma to zapobiec podobnym incydentom w przyszłości.

Zapadnięcie się w otwartą studzienkę, najechanie rowerem lub samochodem na otwarty wpust może skończyć się tragicznie. Staramy się temu zapobiegać w ten sposób, że w miejsce skradzionych żeliwnych pokryw, wstawiamy betonowe - zauważa Miłosz Wika ze ZWiK.

W związku z kradzieżami łódzka straż miejska zapowiedziała szczegółowe kontrole punktów skupu złomu. Rzecznik Joanna Prasnowska ostrzegła właścicieli skupów przed skupowaniem żeliwa pochodzącego z kradzieży elementów miejskiej armatury kanalizacyjnej. Za zakup kradzionych elementów infrastruktury kanalizacyjnej grozi kara nawet pięciu lat pozbawienia wolności.

Wodociągi apelują do mieszkańców Łodzi o zgłaszanie ewentualnych kradzieży. Zgłoszenie może uratować komuś życie, gdyż po jego otrzymaniu pracownicy ZWiK niezwłocznie udają się we wskazane miejsce, aby je zabezpieczyć. Przypadki należy zgłaszać telefonicznie pod numerem pogotowia kanalizacyjnego (993) oraz do centrum zarządzania kryzysowego (42 638 49 49).

Zobacz także: Kaczyński o kryzysie gospodarczym. Dworczyk tłumaczy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(108)
xvb
3 miesiące temu
jak złom jest po 2 zł to się oplaca to było normalne że łaziory będą tak kradli. Teraz wszystko zależy od skupu....ale po co będą wystawiać złomiarza jak przyniesie czasem miedz a zarobią na tym 2 razy więcej
Dodek
3 miesiące temu
Było nie wpuszczać tylu ukraińców!
BIGROTHER
3 miesiące temu
gdzie 24H monitoring? NAWET JEŚLI ZLODZIEJE DEMONTUJA POKRYWY Z WNETRZA SAMOCHODU PRZEZ DIURĘ TO DZIURY NIE DA SIĘ NIEZAUWAŻYĆ
Wawa
3 miesiące temu
Hania Zdanowska z PO z 80% poparciem ciągle w cugu a Łódź z II miejsca w Polsce staje się podrzędną dziurą z największą liczbą uciekających mieszkańców. Porównajcie ją do Warszawy. W Łodzi jeszcze niedawno stały drewniane słupy trakcyjne sieci tramwajowej!!!! IX wiek!!!
sceptyk
3 miesiące temu
Nie winię tutaj tych co kradną - jak wiadomo okazja czyni złodzieja, ale służby powołane do ścigania, które popełniają grzech zaniechania. Kary za takie postępowanie, są wręcz symboliczne. Brak sankcji dla właścicieli skupów złomu, którzy przyjmują dech i mech, aby tylko zarobić. To samo jest z kradzionymi samochodami, które są rozbierane w dziuplach, na części. Można je potem kupić w internecie, i na giełdach samochodowych. Wystarczyłyby cykliczne naloty i rozliczanie sprzedających z pochodzenia tych części. Mają przecież numery identyfikacyjne i można ustalić skąd pochodzą. Czy odpowiedzialne za to służby to robią?
Dura lex, sed...
3 miesiące temu
Prawa króla Szwecji Magnusa Erikksona. Władcą, który jako pierwszy ustanowił prawa obowiązujące w całym kraju był panujący w latach 1319–1363 król Magnus Eriksson. Według wprowadzonego przez niego Prawa o Złodziejstwie „pełne złodziejstwo” tj. kradzież przedmiotu lub pieniędzy o wartości co najmniej pół marki była karana powieszeniem na drzewie lub szubienicy, a przy okolicznościach łagodzących wygnaniem z miasta i jego okolic z zakazem powrotu. Za kradzież dóbr wartości powyżej trzech öre, lecz mniej, niż pół marki groziło wybatożenie i ucięcie jednego bądź obu uszu.
proste
3 miesiące temu
te włazy są przecież sprzedawane w punktach złomu... naprawdę tak trudno to wyłapać?
Tom
3 miesiące temu
Efekty "Polskiego Ładu" i inflacji spowodowanej rozdawnictwem. Dobrobyt rośnie.
FFF
3 miesiące temu
Pewnie Timermans i Ursula von z Tuskiem na czele robią na złość Polakom.
zmartwiony......
3 miesiące temu
Łódź to zaniedbane od lat.... Zbyt blisko Warszawy. Ulice pełne dziur. Duzo budynkow w centrum czeka na wyburzenie. Gdyby nie Ukraińcy pewnie by się zawaliło. Infrastruktura mieszkaniowa stara i zaniedbana. Kradzieże organizują ludzie w grupach. Płyty są ciężkie i jedna osoba nie da rady podnieść. Po przewiezieniu do punktu skupu złomu wystawiane jest pokwitowanie skupu złomu gospodarczego. Płyta wrzucana jest do kontenera i przysypana drobnym złomem. Żadna kontrola po kilku dniach nie znajdzie żadnej płyty.Należy sprawdzać samochody z dostawą złomu przed punktami skupu złomu. Niestety brak ludzi powoduje że takie kontrole są prawie niemożliwe. Płyty kradną w całej Polsce . To nie jest problem tylko Łodzi.
jasnowidz7
3 miesiące temu
jeżeli Polska nie ma już żadnej huty , stal kupowała z Ukrainy, która obecnie stoi, to logiczne jest że wkrótce nawet żeliwny płot ukradną spod parlamentu
Haur
3 miesiące temu
To pewnie skutek wojny .Glodny naród próbuje znaleźć srodki na zycie ,gdy ich pieniadze Morawiecki przepuszcza na dozbrojenie Ukrainy,w ramach podzięki za zbrodnię wolyńską
Hary 61
3 miesiące temu
Zamknac zlomnice i tyle.
How long?
3 miesiące temu
Średnia prędkość w mieście Łódź to jakieś 15km/h, bo system za 80 baniek nie potrafi zmienić światła od - do i wszyscy zawsze stoją na czerwonym, więc wpadnięcie kołem w dziurę po studzience przy prędkości roweru będzie bolesne. Dobrze, że punkty skupu nie są przez nikogo surowo sprawdzane, podobnie jak z katalizatorami.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić