o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ABA
|

W miasteczku nie mają lekarza, więc... burmistrz zabroniła chorować

3
Podziel się

W jednym z włoskich miasteczek na Sardynii zabrakło lekarza i w związku z tym burmistrz zabroniła chorować. Choć wydaje się to niedorzeczne, to wydano nawet oficjalne rozporządzenie. Lekarz z Piemontu na północy Włoch, który zobaczył całą aferę, postanowił wspomóc społeczność miasto w trudnych chwilach.

W miasteczku nie mają lekarza, więc... burmistrz zabroniła chorować
We Włoskim miasteczku zabrakło lekarza. (zdjęcie poglądowe) (Getty Images)
bEDsJvuJ

Miasteczko Oniferi w prowincji Nuoro, w regionie Sardynia, pozostało bez lekarza. Nieco ponad 900 mieszkańców nie ma do kogo się zwrócić w razie choroby.

Burmistrz zakazuje chorowania

Jak informuje dziennika "La Stampa", Stefania Piras, burmistrz miasta, próbowała działać w tej kwestii. Po tym jak poprzedni lekarz zamknął swój gabinet i wyjechał z Oniferi, składała wnioski o przyznanie medyka. To jednak nic nie dało i burmistrz została zmuszona do podjęcia ostatecznych kroków.

bEDsJvuL

Piras wydała specjalne rozporządzenie zakazujące wszystkim mieszkańcom zapadania na jakąkolwiek chorobę. Jak wyjaśniła, był to czyn ironiczny, który miał trafić do urzędników i "rozbudzić ich sumienia".

Zobacz także: Zobaczył motocykl na włoskiej autostradzie. Nie mógł uwierzyć własnym oczom
Wiem, że są poważniejsze potrzeby w miejscach znacznie większych niż Oniferi, ale uważam, że wszyscy obywatele mają prawo do zdrowia. Żadna miejscowość - dodała - nie może zostać bez lekarza i ludzie nie mogą cierpieć nie wiedząc, do kogo mają się zwrócić o pomoc - powiedziała dla gazety Stefania Paris.
bEDsJvuR

O sytuacji na Sardynii dowiedział się lekarz z Cuneo w Piemoncie. Skontaktował się z burmistrz i zadeklarował, że chętnie przeprowadzi się do Oniferi i wesprze lokalną społeczność.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDsJvvm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
Ludwik
7 miesięcy temu
Może takie rozporządzenie wydadzą lekarze w przychodniach zamkniętych - " ZAKAZ CHOROWANIA "
Tadeusz
7 miesięcy temu
Chciałbym w 18 minut dojechać we Wrocławiu na SOR. Poradzą sobie jakos, spokojnie.
nie_znosze_wl...
7 miesięcy temu
Ależ te włoskie lenie mają problemy. Z Oniferi do Nuoro (duże miasto w pobliżu) mają 18 min drogi samochodem. Niech wsiadają w samochód i zasuwają. Zwykły lekarz i tak im nie pomoże w przypadku wypadku i trzeba będzie jechać do szpitala w Nuoro.
bEDsJvvn
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić