W polskich miastach zawisną billboardy LGBT. Trwa zbiórka pieniędzy

980

Na terenie Warszawy i Poznania już wkrótce będzie można zobaczyć billboardy z hasłem "Kochajcie mnie, mamo i tato". To wyraz wsparcia dla dzieci i młodzieży LGBT oraz odpowiedź na plakaty Wspólnoty Sychar.

W polskich miastach zawisną billboardy LGBT. Trwa zbiórka pieniędzy
W Warszawie i Poznaniu zawisną bilbordy wyrażające wsparcie dla dzieci i młodzieży LGBT (Pomagamy.pl)

Informacja o billboardach pojawiła się na profilach organizacji Miłość Nie Wyklucza oraz Grupy Stonewall na portalach społecznościowych. Jak uzasadnili przedstawiciele organizacji, będzie to wyraz wsparcia dla dzieci i młodzieży, które ze względu na swoją orientację seksualną doświadczają dyskryminacji ze strony własnych rodziców.

"Kochajcie mnie, mamo i tato" – zbiórka na billboardy wspierające LGBT

Autorzy inicjatywy nawiązali także do billboardów, za którymi stoi Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR. Chodzi o plakaty z napisem "Kochajcie się, mamo i tato". Jak argumentowali przedstawiciele Miłość Nie Wyklucza i Grupy Stonewall, w pierwszej kolejności rodzice powinni kochać i akceptować swoje dzieci.

Cały kraj został zalany plakatami z antyaborcyjnym przesłaniem. Kolejna odsłona to hasło udające, że napisało je dziecko: "kochajcie się, mamo i tato". Naszym zdaniem najważniejsze jest to, żeby w pierwszej kolejności rodzice kochali swoje dziecko – podkreślili przedstawiciele organizacji na profilach społecznościowych.

Autorką projektu oraz pomysłu na bilbordy jest Karolina "Szarosen" Plewińska. Na początku plakaty pojawią się tylko w Warszawie i Poznaniu, jednak organizatorzy mają nadzieję, że z czasem pojawią się one na terenie całego kraju. W ciągu zaledwie doby udało się zebrać już niespełna 200 tysięcy złotych, mimo że cel wynosił 150 tys.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Organizatorzy kampanii stworzyli także specjalną stronę kochajciemnie.pl. Oferują na niej darmową pomoc psychologiczną dla osób LGBT.

Zobacz także: Zobacz też: Janina Ochojska: W Polsce łamane są prawa człowieka
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić