o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
EKO
|

W polskich miastach zawisną billboardy LGBT. Trwa zbiórka pieniędzy

474
Podziel się

Na terenie Warszawy i Poznania już wkrótce będzie można zobaczyć billboardy z hasłem "Kochajcie mnie, mamo i tato". To wyraz wsparcia dla dzieci i młodzieży LGBT oraz odpowiedź na plakaty Wspólnoty Sychar.

W polskich miastach zawisną billboardy LGBT. Trwa zbiórka pieniędzy
W Warszawie i Poznaniu zawisną bilbordy wyrażające wsparcie dla dzieci i młodzieży LGBT (Pomagamy.pl)
bDYUgfcl

Informacja o billboardach pojawiła się na profilach organizacji Miłość Nie Wyklucza oraz Grupy Stonewall na portalach społecznościowych. Jak uzasadnili przedstawiciele organizacji, będzie to wyraz wsparcia dla dzieci i młodzieży, które ze względu na swoją orientację seksualną doświadczają dyskryminacji ze strony własnych rodziców.

"Kochajcie mnie, mamo i tato" – zbiórka na billboardy wspierające LGBT

Autorzy inicjatywy nawiązali także do billboardów, za którymi stoi Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR. Chodzi o plakaty z napisem "Kochajcie się, mamo i tato". Jak argumentowali przedstawiciele Miłość Nie Wyklucza i Grupy Stonewall, w pierwszej kolejności rodzice powinni kochać i akceptować swoje dzieci.

bDYUgfcn
Cały kraj został zalany plakatami z antyaborcyjnym przesłaniem. Kolejna odsłona to hasło udające, że napisało je dziecko: "kochajcie się, mamo i tato". Naszym zdaniem najważniejsze jest to, żeby w pierwszej kolejności rodzice kochali swoje dziecko – podkreślili przedstawiciele organizacji na profilach społecznościowych.

Autorką projektu oraz pomysłu na bilbordy jest Karolina "Szarosen" Plewińska. Na początku plakaty pojawią się tylko w Warszawie i Poznaniu, jednak organizatorzy mają nadzieję, że z czasem pojawią się one na terenie całego kraju. W ciągu zaledwie doby udało się zebrać już niespełna 200 tysięcy złotych, mimo że cel wynosił 150 tys.

bDYUgfct

Organizatorzy kampanii stworzyli także specjalną stronę kochajciemnie.pl. Oferują na niej darmową pomoc psychologiczną dla osób LGBT.

Zobacz także: Zobacz też: Janina Ochojska: W Polsce łamane są prawa człowieka
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYUgfcO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(474)
mmma
miesiąc temu
"Zuzka" lepiej jeden kochający rodzic niż dwie matki.
Lebunda1
2 miesiące temu
To jest zły pomysł bo w Polsce nie łamie się prawa człowieka i nie dyskryminuje się osoby o innej płci
Polak
2 miesiące temu
Przykre pomysły. W taki sposób krok po kroku dziwolągi z chorymi pomysłami niszczą nasz kraj i nasz polski system wartości o który nasi przodkowie walczyli. Teraz młodzież już nie jest obywatelami Polski tylko europy. Tępaki bez wiedzy historycznej, bez kręgosłupa moralnego mająca za nic wpajane wszystkim od wielu pokoleń zasady bycia prawdziwym Polakiem. Dla nich nie liczy się nic oprucz nich samych.
bDYUgfcP
Maćko
2 miesiące temu
"Ja nie mówię tutaj o Ukraińcazch czy Białorusinach, którzy przyjeżdżają tutaj pracować." Eeeee... czyli mówi Pani o "uchodźcach", którzy którzy przyjeżdżają tutaj NIE PRACOWAĆ? Ciekawostka... ;o)
dziura5
2 miesiące temu
koniec gatunku ludzkiego już blisko , na szczęście!!!
marco 755
2 miesiące temu
Mam rozumieć że rodzice nie kochają swoich dzieci ze względu na to że są one LGBT ? . Trochę głupi ten przekaz .
Any
2 miesiące temu
A nie rodzicu a i rodzcu b.
GOść
2 miesiące temu
To kwestia psychiki są różnorakie choroby a to jedna z nich nie grozi psychiatrykiem . Żyjcie jak chcecie ale nie eksponujcie siebie jako uprzywilejowanych bo to nie nastąpi z przyczyn naturalnych nigdy nie będziecie rodzinami .
Tdi71
2 miesiące temu
Niczym poważnym , istotnym dla kraju nie potrafią sie zająć ...tylko paradować i wieszać plakaty a później płacz że ich nikt nie chce ...
Pisbanda
2 miesiące temu
Serwuje w całej Polsce na bilbordach płody za nasze podatki, a to i tak przyniesie odwrotny skutek. Przekonają się za rok.
Kontekst
2 miesiące temu
Człowiek nie jest zwierzęciem wprost . Owszem ma wspólny pień biologiczny ze zwierzętami , ale to wszystko co go łączy z nimi . W świecie fauny zdarzają się zachowania homoseksualne , ale nie są tworzone trwałe związki ponieważ zaprzeczałoby to przetrwaniu gatunków i już dzisiaj nikt nie pamiętałby o żadnych zwierzętach . Niestety ryby nie mogą urodzić koniom źrebiąt , bo najpierw te gatunki musiałyby się ze sobą krzyżować co jest niezgodne z biologią . Również ta sama biologia przewiduje w rodzinie odzielną rolę dla samców i samic , A teraz zauważmy , że w męskich homokseksualnych parach jeden z partnerów musi być uległy , czyli imituje rolę samicy . W takim razie po co to robić skoro natura już zakreśliła ramy dla tożsamości płciowej i wynikające z tego powinności rodzicielskie .
Racja
2 miesiące temu
A czy w podtekście tego hasła : kochajcie się mamo i tato , nie tkwi drugie dno pod nazwą - prokreujcie dla takich jak my , dzieci do adopcji ? Bo w Polsce in vitro nie przejdzie nawet za PO . Jeżeli ktoś myśli , że lewica im na to pozwoli to się grubo myli , bo najpierw trzeba się ułozyć z kościołem , aby cokolwiek znaczyć politycznie w jakiejkolwiek frakcji .
Bill Board
2 miesiące temu
Homokseksualizm to ranienie własnych rodziców i dlatego szukają miłości u nich , jakby chcieli powiedzieć : wybaczcie nam .
bDYUgfcH
to jest LGBT
2 miesiące temu
to są jakieś po....łki a nie działacze LGBT. Albo nawet TERF-y Każdy prawdziwy działacz LGBT wie, że nie ma mamy i taty jest tylko rodzić pierwszy i rodzic drugi. Nawet nie "rodzic" bo to też ciemnogród, katotaliban i obskurantyzm - po prostu niedecymalne partneru-opiekunu-prim i partneru-opiekunu-bis (bo niebinarne to już średniowiecze).
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić