o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dagmara Smykla
|

W samym dresie i po alkoholu. Kiedy przybył GOPR, turysta nie czuł już nóg

23
Podziel się

Ratownicy z GOPR uratowali nieodpowiedzialnego turystę. Mężczyzna ruszył w góry ubrany jedynie w dres, sportowe buty i cienkie rękawiczki. Co gorsza wcześniej pił alkohol. Kiedy na miejsce dotarli ratownicy, był już w stanie hipotermii.

W samym dresie i po alkoholu. Kiedy przybył GOPR, turysta nie czuł już nóg
Akcja GOPR. Ratownicy uratowali mężczyznę w hipotermii (Facebook)
bEszpgqd

Ratownicy GOPR informują o kolejnej trudnej akcji ratunkowej w Bieszczadach. W niedzielę opisali niebezpieczną sytuację, do której doszło w sobotę około godziny 15. GOPR zaalarmowało dwóch turystów, którzy stracili kontakt z trzecim towarzyszem.

Razem szli z Ustrzyk Górnych w kierunku Tarnicy. W pewnym momencie jeden z turystów zadecydował, że nie chce iść dalej i wraca z Szerokiego Wierchu do samochodu.

bEszpgqf
Po jakimś czasie mężczyzna, który się odłączył, zadzwonił do swoich współtowarzyszy, że jednak zmienił zdanie i szedł dalej Szerokim Wierchem na Tarnicę ale pogubił szlak i nie wie gdzie jest – relacjonują ratownicy.

GOPR bezskutecznie próbował się połączyć ze zgubionym mężczyzną. Udało się jednak ustalić numer tyczki, przy której znajdował się ostatnio i tam też wysłano ratownika na skuterze. W tym czasie mężczyzna wrócił na szlak, gdzie natknęło się na niego dwoje innych turystów, którzy w miarę możliwości zabezpieczyli go termicznie, czekając na ratowników.

Po dotarciu naszego ratownika okazało się, że mężczyzna jest już w stanie hipotermii, nie może ruszać palcami u rąk, nie czuje nóg i nie ma mowy o dalszym kontynuowaniu marszu – relacjonuje GOPR.
bEszpgql

Kolejni ratownicy przybyli z niezbędnym sprzętem. Wyziębionego mężczyznę zabezpieczono w ciepłym śpiworze i już po ciemku zaczęła się akcja sprowadzania go do Ustrzyk Górnych. Pomogło 10 ratowników, którzy w pobliżu startowali w zawodach skiturowych.

Niestety ta osoba była kompletnie nieprzygotowana na taką wycieczkę w tych warunkach – buty budowlane, dres, brak zapasowego ubioru w plecaku, cienkie rękawice a do tego był pity alkohol – wymieniają ratownicy.

Mężczyzna trafił na pogotowie z odmrożonymi rękami i stopami. GOPR podkreśla, że w górach panują bardzo trudne warunki: obfite opady śniegu, bardzo niska odczuwalna temperatura, silny wiatr i ograniczona widoczność.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEszpgqG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(23)
Teraz
6 miesięcy temu
będzie podnosił kieliszek do ust nogami... A nie, sorry, stopy też odmroził
Zszokowany
6 miesięcy temu
Straszne...Człowieka czeka pewnie amputacja palców...Wszystko przez brawurę a alkohol dopełnił jeszcze miary...
ak001
6 miesięcy temu
A mógł pójść w góry w samych gaciach skoro impreza była udana. U ludzi selekcja naturalna działa inaczej niż u zwierząt, bo u zwierzaków natura eliminuje najsłabsze, a u ludzi najgłupsze osobniki.
bEszpgqH
8787
6 miesięcy temu
Kierowca za wypadek po alkoholu, albo nie mając uprawnień, czy przeglądu płaci jak za woły, bądź idzie siedzieć. Tak samo należy traktować święte krowy w górach.
kek
6 miesięcy temu
Dzielny Lechita, rycerz ortalionu chciał tylko zdobyć szczyt, a ci go porwali...
majka1978
6 miesięcy temu
Oczywiście powinien zapłacić za akcję ratunkową. Za głupotę się płaci!!!
Inka
6 miesięcy temu
Coraz więcej ostatnio przypadków tak skrajnej nieodpowiedzialnosci, żeby nie powiedzieć głupoty. Ludzie zachowują się, jakby ich rozum opuścił, a potem akcje ratownicze, leczenie szpitalne. Ciekawe, czy zostaną obciążeni kosztami? Jeśli nie uratują mu tych rąk i nóg, czego nie życzę, to pojdzie może na rentę? Jak musieliby za to wszystko zapłacić, to byłby spokój, bo długo nie byłoby ich stać na wyjazd w góry ani na alkohol.
👩‍💻👩‍💻👩‍...
6 miesięcy temu
Może niech wypowie się sam rafal😵 przecież to są jego wyborcy😵
⛔⛔⛔⛔
6 miesięcy temu
Teraz to 80%ludności nie wie gdzie jest⁉️taki wirtualny swiat😲
Olo
6 miesięcy temu
Ci ludzie powinni placic za ratowanie oraz karę grzywny...za głupotę się placi
Fachowiec
6 miesięcy temu
Przy 4 pro, hipotermia nie straszna
Pompa🐒
6 miesięcy temu
A mogli posypać fusami z kawy🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
GORAL🦹‍♂️
6 miesięcy temu
A znow te wyborcy P0 z warszawki przyjeżdżają tu w góry syf zostawiają A oscypek to Za darmo chcieli by kupić co za ludzie🤔
bEszpgqz
🐮🐮🐮🐮🐮
6 miesięcy temu
Inteligentni wyborcy P0 widac likwidują się sami!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić