Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

W takich krajach umiera więcej ludzi. Polska to jeden z nich

208
Podziel się:

Najnowsze badania Instytutu Gospodarki Światowej (IfW) w Kilonii pokazują, że nadmierna śmiertelność jest przeciętnie ponad dwukrotnie wyższa w krajach populistycznych niż w pozostałych. Niestety, Polska się do nich zalicza.

W takich krajach umiera więcej ludzi. Polska to jeden z nich
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Obecne badania dot. śmiertelności nie wyglądają obiecująco. Z tych przeprowadzonych we współpracy Instytutu Gospodarki Światowej (IfW) w Kilonii wynika, że nadmierna śmiertelność jest ponad dwukrotnie wyższa w krajach populistycznych niż w pozostałych.

Liczby są jednoznaczne: populiści są wyraźnie gorszymi menadżerami kryzysowymi w pandemii koronawirusa i są odpowiedzialni w rządzonych przez nich krajach za wiele zgonów, których można było uniknąć – powiedział portalowi "dw.com" ekspert IfW Michael Bayerlein, który zajmuje się badaniami nad populizmem.

W krajach, które nie mają populistycznych rządów, śmiertelność wynosi ok. 8 proc. Dla porównania - w krajach rządzonych przez populistów z kolei prawie 18 procent.

Autorzy nakreślili jedenaście rządów jako populistyczne. Zaliczają się do nich rządy w Polsce, na Słowacji, w Czechach, na Węgrzech, w Wielkiej Brytanii, Brazylii i Indiach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(208)
Ela
5 miesięcy temu
Dobrze Niemcy wyliczyli, że PiS robi wszystko, żeby ZUS nie tracił pieniędzy na wypłaty dla emerytów, bo im mniej emerytów tym mniej wypłacanych emerytur.
kob...
5 miesięcy temu
Mamy XXI wiek, sporo miliarderów a nadal są osoby bezdomne bez ciepłego swojego kąta. Aby się ogrzać okupują nawet miejskie szalety. Proponuję aby każdy deweloper w swoim bloku miał obowiązek stworzyć mały ciepły kąt dla bezdomnego. Mały tzn max 3mkw,tak aby był tylko dla 1osoby, nie większy bo będzie melina. Może być w ciepłym pomieszczeniu piwnicy wystarczy przerobić okienko na drzwi zewnętrzne, wstawić pryczę i WC. A gdy będzie utrzymywał porządek to pomóc i ulepszyć co nie co. Nawet pijaczek powinien mieć swój ciepły kąt szczególnie na zimę, ale nie wolno ich grupować. Nadzór nad pijaczkami powinno sprawować miasto lub gmina.
Prawda
5 miesięcy temu
Statystyka profes Leszek Kołakowski w tekście o tolerancji radził co zrobić żeby ratować Europę przed islamizacją oraz przed cofnięciem Europy do średniowiecza i powrotu faszyzmu, komuny i nazizmu. O przeciwnikach wolności, równości i tolerancji. Prawica na całym świecie podczas demonstracji na banerach ma napis democracy is a cancer nacionalism is an answer (demokracja jest rakiem nacjonalizm jest odpowiedzią. W rzeczywistości jest na odwrót. Narodowcy, populiści, fanatycy religijni itd mówią na demokrację demoracja i jednocześnie oczekują i powołują się na lewicowe wartości np wolności, równości i tolerancji oraz demokracji. Angela Merkel wpuściła Muzułmanów i mamy problemy. Europa jest islamizowana i jednocześnie cofana do średniowiecza i do czasów NSDAP przez prawicowo religijne środowiska i narodowców, którzy biorą kasę od Putina. Ludziom z ONR imponuje Adolf Hitler jako wzór patriotyzmu a Adolf Hitler wymordował z jakieś 6 milionów Polaków. Hitler popierał konserwatywny model rodziny i społeczeństwa, za aborcję była kara śmierci dla lekarza i pacjentki oraz kary za edukację seksualną i antykoncepcję. Hitler w obozach zabijał: kaleki, Polaków, Żydów, mniejszości narodowe i etniczne, osoby lgbt osoby niepełnosprawne, Cyganów, chorych na depresję, ludzi o innych poglądach itd. Benito Mussolini też tępił homoseksualizm i propagował higienę moralną i tradycyjne wzorze kobiecości i męskości i był seksistą a za jego rządów we Włoszech był faszyzm. Kołakowski w tekście o tolerancji radził jak temu zapobiec. Poprawność polityczna i tolerancjia muszą mieć swoje granice!
Rex
5 miesięcy temu
Dodajmy za TVP, że piszą "z zazdrością".
Mmmmm
5 miesięcy temu
Za komuny to była służba zdrowia. Gdyby mieli dzisiejszy sprzęt...
Bili
5 miesięcy temu
Niemiec zna się na zgonach o1914
Cyklon
5 miesięcy temu
Od kiedy to Niemcy o Polaków się martwią? Chyba że bardziej myślą kto im będzie szparagi zbierał i ich staruszkami się opiekował?
Ususs
5 miesięcy temu
Kraje, społeczeństwa, gospodarki to bardzo zlozone mechanizmy. Uchroni się jednych a 10 razy więcej umrze przez konsekwencje głupich decyzji. Jako przykład podam, że przez Czarnobyl umarło 4tys osób, Tylko w jednym roku przez populistyczna panikę dokonano 100tys aborcji które były absolutnie niepotrzebne. Teraz dzieje się dokładnie to samo. Wirus jest, zabija ale dużo więcej ludzi cierpi przez polityków i media i pożal się Boże specjalistów, którzy z miejsca robią się szołmenami.
wwww
5 miesięcy temu
Niech podadza ile osob pali papierosy - w dodatku najgorszego gatunku?
lolita
5 miesięcy temu
Brawo pis, dobra robota jak pozbyć się emerytów.
Donald
5 miesięcy temu
danke meine deutschen freunde, das meinte ich, w tłumaczeniu na polski, "dziekuję moi niemieccy przyjaciele, o to mi chodziło"
Edi
5 miesięcy temu
To jednak prawda, że nam zazdroszczą??
Lech
5 miesięcy temu
Co wy chcecie? Leczenie jest drogie. A my mamy już chleb po 8.
konus
5 miesięcy temu
Dla populistów jeden człowiek się nie liczy. Niech umiera.A że u nas ich więcej no cóż, dobra nasza. Wiemy o tym z pegazusa. Ważni są tylko ci co doczłapią się do urn.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić