Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Karnowski
Kamil Karnowski
|
aktualizacja

W TVP zamiast WOŚP zobaczymy wojsko

0
Podziel się:

Ministerstwo Obrony Narodowej postanowiło zorganizować konkurencyjną imprezę dla odbywającej się w ten sam weekend Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zamiast zbiórki pieniędzy do puszek z legendarnym serduszkiem i koncertów zobaczymy pokazy polskich i amerykańskich żołnierzy.

W TVP zamiast WOŚP zobaczymy wojsko
(PAP)

Pieniądze ze zbiórki trafią do chrześcijańskich rodzin w Syrii. Zbierać je będą wolontariusze Caritasu, który wraz z Ordynariatem Polowym Wojska Polskiego jest odpowiedzialny za przeprowadzenie akcji charytatywnej. Pomagać będą im także harcerze - informuje natemat.pl.

Nikt nie ma monopolu na pomaganie. Życzymy powodzenia w akcji - komentuje Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy WOŚP pytany przez nas, czy akcja MON może w jakikolwiek sposób zaszkodzić Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

TVP będzie transmitować imprezy z 16 miast wojewódzkich w całym kraju. Wszystkie pikniki wojskowe rozpoczynać się będą ok. godziny 12 i trwać będą do 17. Najważniejszy z nich odbędzie się w Żaganiu. Tam Beata Szydło, Antoni Macierewicz i ambasador Stanów Zjednoczonych będą gośćmi honorowymi. Spotkania z żołnierzami reklamowali także na Facebooku Bartłomiej Misiewicz i Rafał Bochenek.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić