Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Wakacje 2020. Jedziesz w góry? Koniecznie to przeczytaj, by uniknąć przykrej niespodzianki

6

Jeżeli zamierzasz wybrać się w wakacje m.in. nad Morskie Oko, musisz zakupić bilet parkingowy przez internet. Takie informacje przekazało kierownictwo Tatrzańskiego Parku Narodowego. Brak biletu może skutkować odholowaniem auta.

Wakacje 2020. Jedziesz w góry? Koniecznie to przeczytaj, by uniknąć przykrej niespodzianki
Jedziesz w góry? Koniecznie przeczytaj. (Pixabay)

Parkowanie na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego jest płatne. Na Palenicy i Łysej Polanie samochód możemy zostawić na dobę za 30 złotych. Miejsca można rezerwować do północy dnia poprzedzającego realizację, pod warunkiem że bilety nie zostały wyprzedane wcześniej.

Od kilku dni wszyscy turyści chcący dojechać własnym samochodem na Palenicę Białczańską, gdzie rozpoczyna się szlak m.in. do Morskiego Oka, muszą dokonać wcześniejszej rezerwacji miejsca za pośrednictwem strony tpn.pl. To jednak nie jedyna możliwość dotarcia na ten popularny szlak: dostępne są również parkingi w Bukowinie Tatrzańskiej, Białce oraz na Polanie Zgorzelisko, skąd zorganizowany jest dojazd na Palenicę - informuje TPN.

Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego mają też ważną poradę dla turystów. Na parking warto przyjechać przed godziną 8 rano. Później na drogach tworzą się korki.

Zobacz także: TPN rozładował korki do Morskiego Oka. "Był smród, hałas i frustracja"

Rezerwacja gwarancją miejsca

TPN podaje, że zarezerwowanie miejsca przez internet wiąże się z tym, że turysta może być spokojny o to, że będzie miał gdzie zostawić auto, niezależnie od godziny przyjazdu.

Konieczność zarezerwowania parkingu dotyczy także osób nocujących w schroniskach. W tej chwili turyści z zarezerwowanym noclegiem muszą wykupić miejsce na parkingu na pierwszy dzień w systemie rezerwacyjnym, a miejsce na kolejne dni będzie dostępne u obsługi parkingu. Wkrótce w systemie pojawi się możliwość rezerwacji kilkudniowych - dodaje TPN.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić