o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

Wakacje 2020. Kobieta była przerażona. Życie uratował jej ten turysta

24
Podziel się

Policjant ze Zgierza spędzał wakacje z rodziną nad morzem. W trakcie wypoczynku na plaży zauważył tonącą kobietę. Bez wahania ruszył jej na pomoc. Później zorganizował specjalny korytarz, aby pomóc w ratowaniu pozostałego w wodzie mężczyzny. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa

Wakacje 2020. Kobieta była przerażona. Życie uratował jej ten turysta
Policjant uratował tonącą kobietę. (Policja)
bDJMzSjV

Do zdarzenia doszło 21 lipca po godzinie 15:00. Asp. sztab. Andrzej Krukowski, policjant z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu, spędzał wakacje z rodziną i znajomymi nad Bałtykiem.

Policjant uratował tonącą kobietę

Funkcjonariusz odpoczywał na plaży w Sianożętach gdy zauważył dwójkę młodych osób, które wchodziły do wody przy falochronie. Zwrócił na nie uwagę, ponieważ wywieszono czerwoną flagę oznaczającą zakaz kąpieli. Kilka chwil później para zaczęła się topić.

Silna fala zepchnęła ich na falochron. Nie byli w stanie sami wydostać się z wody. Policjant ruszył im na ratunek. Asekurowany przez swojego znajomego pan Dariusz wskoczył do wody i dopłynął do kobiety.

bDJMzSjX
Zobacz także: Kręcił się w kółko. Pomógł przypadkowy spacerowicz

Policjant odholował kobietę do brzegu. Była przytomna, chociaż wycieńczona i przerażona. Jej życiu na szczęście nic nie groziło. W morzu nadal pozostawał mężczyzna.

Aspirant poprosił innych plażowiczów o pomoc. Utworzyli specjalny korytarz, który ułatwił działania ratowników. Później pomógł ratownikom odholować mężczyznę do brzegu.

bDJMzSkd

Tonący mężczyzna otrzymał pierwszą pomoc jeszcze na plaży. Później przetransportowano go do szpitala Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala.

Czytaj także:

bDJMzSke
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJMzSky
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(24)
Pink eyse
8 miesięcy temu
OGROMNY !!! SZACUN !!!! DLA !!! TEGO !!! GOŚCIA !!!! CO ZA WSPANIAŁY WYCZYN JAKI JEST POMOC DLA OSOBY!!! (NP ) TONĄCEJ SIĘ !!! WIELKIE BRAWA ZA JEGO ODWAGĘ RÓWNIEŻ !!!!😅😅😆😆😊😊👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻
batrix365
8 miesięcy temu
Brawo za odwagę, mało kto by się na to zdobył..........., brawo.......
Takie tam
8 miesięcy temu
Gratulacje i podziękowania. O jaki korytarz może chodzić. Na czym polegała asekuracja.Bardzo uprzejmie nalegam na upublicznienie tego sposobu ratowania. Ja go nie znam. Może warto poznać.
bDJMzSkz
asdasza
7 miesięcy temu
50 tys nagrody dla policjanta.
Ślązak
7 miesięcy temu
Gościu super. Gratuluję odwagi. Tak trzymaj.
Najnowsze komentarze (24)
nice
7 miesięcy temu
jeden z niewielu policjantow godnego swojego munduru. odznaczyc zaplacic bonus i poklepac po plecach.. brawo !
staryratownik
7 miesięcy temu
Nigdy nie wchodźmy do wody, zwłaszcza tej głębszej przy palach (błędne określenie falochron), ponieważ są tam wiry, prądy i mnóstwo muszelek powbijanych w pale, które są ostre jak żyletka. Szacunek dla pana Policjanta.
POLA
7 miesięcy temu
a teraz za taka glupotę powinni zapłacic za wszystko z własnych środków dla przykładu
Zygmunt
7 miesięcy temu
Brawo dla policjanta. Widać, że policja jest potrzebna. Tych, co zostali uratowani, trzeba przykładnie ukarać, bo nie wolno wchodzić do wody, jak jest czerwona flaga. Między innymi jest tyle utonięć.
gosciu
7 miesięcy temu
brawo dla niego ..kara dla uratowanych
Zyzio
7 miesięcy temu
Nie wchodźcie do morza przy falochronach! Nigdy, no chyba że w wodzie po kostki. Tworzą się przy nich doły i wiry wodne. Zbierają śmiertelne żniwa od zawsze. Policjant bardzo się narażał; mógł zginąć, tym bardziej ogromny szacunek za bohaterską postawę!
dsadsdsa
7 miesięcy temu
Nie wchodzi się do wody przy falochronie. nawet przy białej fladze. Tam jest głębia i prądy.
msa
7 miesięcy temu
policjant bohater.ryzykowal zyciem.wlasnie takich ludzi powinno sie odznaczac medalami i nagroda finansowa.malo jest takich ludzi.
bDJMzSkr
joanna
7 miesięcy temu
pewien 32 latni policjant z Wrocławia ktory w tamtym roku pospieszył na ratunek tonacemy nie miał tyle szczęścia topielec uratowany a on sie utopił morze było silniejsze . Gratulacja dla pana policjanta w morzu na ratunek to ruzyko własnego życia
Wroc
7 miesięcy temu
Ogromny podziw i szacunek dla Pana Policjanta. Ale masakra jeśli chodzi o tych dwoje uratowanych. Himalaje debilizmu, jeśli chodzi o kąpiel w takich warunkach.
hasło
7 miesięcy temu
chronią i pomagają
hasło
7 miesięcy temu
chronią i pomagają !
Ślązak
7 miesięcy temu
Gościu super. Gratuluję odwagi. Tak trzymaj.
pipi
7 miesięcy temu
i po co , może to wyborcy rafałka
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić