Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Wakacje 2020. Kobieta była przerażona. Życie uratował jej ten turysta

31

Policjant ze Zgierza spędzał wakacje z rodziną nad morzem. W trakcie wypoczynku na plaży zauważył tonącą kobietę. Bez wahania ruszył jej na pomoc. Później zorganizował specjalny korytarz, aby pomóc w ratowaniu pozostałego w wodzie mężczyzny. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa

Wakacje 2020. Kobieta była przerażona. Życie uratował jej ten turysta
Policjant uratował tonącą kobietę. (Policja)

Do zdarzenia doszło 21 lipca po godzinie 15:00. Asp. sztab. Andrzej Krukowski, policjant z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu, spędzał wakacje z rodziną i znajomymi nad Bałtykiem.

Policjant uratował tonącą kobietę

Funkcjonariusz odpoczywał na plaży w Sianożętach gdy zauważył dwójkę młodych osób, które wchodziły do wody przy falochronie. Zwrócił na nie uwagę, ponieważ wywieszono czerwoną flagę oznaczającą zakaz kąpieli. Kilka chwil później para zaczęła się topić.

Silna fala zepchnęła ich na falochron. Nie byli w stanie sami wydostać się z wody. Policjant ruszył im na ratunek. Asekurowany przez swojego znajomego pan Dariusz wskoczył do wody i dopłynął do kobiety.

Zobacz także: Kręcił się w kółko. Pomógł przypadkowy spacerowicz

Policjant odholował kobietę do brzegu. Była przytomna, chociaż wycieńczona i przerażona. Jej życiu na szczęście nic nie groziło. W morzu nadal pozostawał mężczyzna.

Aspirant poprosił innych plażowiczów o pomoc. Utworzyli specjalny korytarz, który ułatwił działania ratowników. Później pomógł ratownikom odholować mężczyznę do brzegu.

Tonący mężczyzna otrzymał pierwszą pomoc jeszcze na plaży. Później przetransportowano go do szpitala Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić