Wróć na
Karolina Woźniak
|

Religa i Zembala razem na sali operacyjnej. To dzieci słynnych lekarzy

53
Podziel się

Synowie Zbigniewa Religii i Mariana Zembali poszli w ślady ojców. Dzieci tych słynnych kardiochirurgów stanęli razem przy stole operacyjnym i przeprowadzili udany zabieg przezcewnikowej wymiany zastawki aortalnej. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Religa i Zembala razem na sali operacyjnej. To dzieci słynnych lekarzy
Dr Grzegorz Religa (drugi od prawej) i dr Michał Zembala (drugi od lewej) wspólnie przeprowadzili udany zabieg przezcewnikowej wymiany zastawki aortalnej. (Twitter, EwaLTylkoPytam)
bCNvYHiZ

Zbigniew Religa jako pierwszy w Polsce przeprowadził udaną transplantację serca. Drugim chirurgiem, który również uczestniczył w tej operacji, był Marian Zembala. Teraz ich synowie spotkali się na sali operacyjnej i przeprowadzili zabieg, który zakończył się sukcesem.

Religa i Zembala razem przy stole operacyjnym. Synowie słynnych kardiochirurgów przeprowadzili operację

"Grzesiu zaprosił mnie do asystowania przy zabiegu przezcewnikowej wymiany zastawki aortalnej" - powiedział dr Michał Zembala. Syn profesora Mariana Zembali wyjaśnił, że zabieg "odbywa się bez nacinania klatki piersiowej". Jak sam przyznał, "uczy tej techniki od dawna w Zabrzu i po przyjacielsku" zgodził się dołączyć do zespołu operacyjnego dr. Grzegorza Religi.
bCNvYHjb

Czytaj także:Maseczki niespełniające norm przyleciały Antonowem. Co się z nimi stało?

Dr Michał Zembala i dr Grzegorz Religa poznali się zaraz po studiach. Mimo że znają się od lat, nigdy wcześniej nie przeprowadzili wspólnego zabiegu. "To było niesamowite uczucie. Pewnie jeszcze ze trzy lub cztery takie operacje razem zrobimy" - dodał dr Michał Zembala.

Syn prof. Mariana Zembali przyznał także, że Grzegorz jest bardzo podobny do swojego ojca.

To kopia profesora Religi. Ja jestem inny niż mój ojciec. Tata jest bardziej zasadniczy, a ja bardziej liberalny. Wdałem się w mamę - zdradził dr Michał Zembala.
bCNvYHjh

Zobacz także: Maseczki niespełniające norm przyleciały Antonowem. Co się z nimi stało?

bCNvYHjC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(53)
batrix365
2 tyg. temu
No i super, że mamy takich zdolnych lekarzy , życzę powodzenia w dalszej , bardzo odpowiedzialnej pracy.
Rolnik
2 tyg. temu
Gdyby mnie prawie podczas każdej wizyty w oborze dawali kopertę, to też stać by mnie było na wysłanie syna na medycynę.
Asia
2 tyg. temu
Lekarzem nie kazdy moze byc sa to najlepsi.Powodzenia lekarze.
bCNvYHjD
Bea
2 tyg. temu
Brawo chłopaki
bypasowiec
2 tyg. temu
Pan dr Religa operował mnie 20 kg temu. Panie doktorze! Nadwaga to zwiększanie ryzyka Co ja będę Pana uczył.Powodzenia!
Najnowsze komentarze (53)
xxx
1 tyg. temu
"Dzieci stanęli"?
VIP-RANDKI.PL
2 tyg. temu
Nie możesz znaleźć kobiety? Sprawdź i poznaj atrakcyjną partnerkę już dziś! Największy Portal Randkowy w Polsce!! Nazwa strony u góry!
Joanna M.
2 tyg. temu
Dr Grzegorz Religa operował mojego tatę, którego nikt inny nie chciał się dotknąc z uwagi na choroby powiązane. Tata ma się świetnie, już 3 lata po operacji :)) jestem bardzo wdzięczna, super lekarz i bardzo miły człowiek
Aga
2 tyg. temu
A pani Karolina powinna nauczyć się polskiej gramatyki: dzieci stanęły, synowie stanęli
man
2 tyg. temu
Jest to skutek reglamentowania przez lekarzy i ich korporację dostępu do zawodu, tylko dla swoich dzieci i dla nielicznej grupy "wybranych". Potem te dzieci wykształcone za NASZE pieniądze, wyjeżdżają z Polski na zachód, a my dalej w kolejkach do specjalistów umieramy. Jak chcemy przeżyć, to płacimy prywatnie, mimo tego, że składkę na NFZ płacimy.
666
2 tyg. temu
Tragedia...i znowu Rusolog jakis pisal te literku;)) haha...kompromitacja
Rolnik
2 tyg. temu
Gdyby mnie prawie podczas każdej wizyty w oborze dawali kopertę, to też stać by mnie było na wysłanie syna na medycynę.
bypasowiec
2 tyg. temu
Pan dr Religa operował mnie 20 kg temu. Panie doktorze! Nadwaga to zwiększanie ryzyka Co ja będę Pana uczył.Powodzenia!
bCNvYHjv
do nauki
2 tyg. temu
Lekarzom gratulacje, autorowi art. - nie (cyt.:Dzieci... stanęli...).
bear
2 tyg. temu
Brawo. Chylę czoło przed znakomitościami.
vorZ
2 tyg. temu
Ile w prywatnym gabinecie?
Antoni 79 l
2 tyg. temu
Gratulacje wiem ze nasi cardiochirurdzy sa super szczegolnie Zabrze , Krakow, Wrocław i konstancin i WUM , tylko brakuje im funduszy z NFZ , bo prezydent i Kaczyński wola dac na Kurskiego 2 miliardy teraz ( i następnie bedzie dawac po 2 miliRdy przez 5 lat istnienia prezydenta )który wygrywa im wybory szerząc w TVP nagonki , ataki nienawiści, opluwanie , podziały , chamstwo ,mordobicia i czeki bez pokrycia morawieckiego wsiom ,gminom , wozy strażackie , by aslabic lub zabić kandydata pozycji , szczegolnie takiego co ma wyglad, aparycje, jest cholernie zdolny , kumaty , angielski jak polski , rozpoznaje w sekundę trolli i błaznów z Rosji , nie , daje sie wciągnąć w durne rozmowy, które , przebiegają jak bełkot i nie łamie konztutucji , kocha swoj kraj i obywateli , jednoczy i współpracuje , prosi o wsparcie i obiecuje wolnisc , nowoczesność , demokracje, równość i jedność , jedność , jedność , a nie dzieli. Mowa o Panu Trzaskowskim , rodacy prosze Was nue zmarnujcie tych 10 mln głosów i za 3 lata niech go poprze 20 milonow polek i polakow. By ocalić Polskę od dżumy i zarazy PiSowskiej .
pacjent
2 tyg. temu
Oj co za odkrycie w Niemczech w klinice we Frankfurcie , Monachium , Hannoverze innych miastach w szpitalach klinicznych wykonuje sie juz od dawna tzw metoda TAVI , bezinwazyjne wymiana zastawek, to sa juz tutaj zabiegi rutynowe i wykonuje sie ich bardzo duzo. Maja młoda kadrę dobrze wyszkolonych cardio chirurgów i wykonują duzo , każdego tygodnia przeprowadza sie takie żabiegi. Dzien lub dwa na intensywnej i pacjent trafia do domu. Moje stenty ostatnio trwały 10 minut i zaraz po ich osadzeniu mogłem wstsc ze stołu i przejsc na lozko którym mnie zawieziono na sale IT na 6 godzin . To wszystko. W Piatek o godz 8.50 wylądowałem taxowka w klinice ,przyjeto mnie zaraz ( teraz podczas corona virus ) w 15 min zrobiono diagnostykę i badania , stwierdzono zapchanie i zwężenia i zaraz przewieziono mnie na OP gdzie cardiochirurg juz czekał , na mnie i asystent, wprowadzono mi żyła przegubu prawej reki , podano mi kontrast po czym chirurg wprowadził camere i zobaczył gdzie to jest , następnie wprowadzono , syend w drugim miejscu zrobiono slonikowanie i po 10 monutach sam zszedłem że stołu Operacyjnego na lozko i przewieziono mnie na sale IO na 2 godz potem na cardiologie juz normalna i następnego dnia wypisano do domu . Podano mi efient 10 mgr i plavix 75 mgr na 6 mies , 20 mg atrovaststiny na obniżenie hokesterlu. Efient muszę brac u atrovaststyne do konca zycia a plavix 6 mies. Mam zaawansowana barzo chorobe naczyń wieńcowych mimo , ze nie palilem , nie polem , odzywałem sie zdrowo i uprawiałem sport. Teraz mam 74 l i juz 7 stentow i kilka balonikowan, bez tęgo dawno bym nie żył albo byłbym po baypassach . Tal leczą tutaj Niemcy . Szybko i skutecznie .
Elemele
2 tyg. temu
Religi, przez jedno "i" to po pierwsze, po drugie dzieci były a synowie byli. Matko, kto to redagował?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić