BOB| 

Wakacje 2021. Świetne wieści z Włoch. Ważne obostrzenia będą zniesione

2

Sytuacja epidemiologiczna we Włoszech coraz bardziej się poprawia. W efekcie uciążliwe obostrzenia zaczynają być znoszone. Duże zmiany wchodzą w życie tuż przed sezonem wakacyjnym.

Wakacje 2021. Świetne wieści z Włoch. Ważne obostrzenia będą zniesione
Włochy luzują obostrzenia (Unsplash.com)

W Polsce wiele obostrzeń już zniesiono lub poluzowano, ale w innych krajach wciąż obowiązuje wiele restrykcji. Tak jest na przykład we Włoszech, gdzie z pewnością wiele osób planuje się wybrać na wakacje.

Koniec godziny policyjnej we Włoszech

Na Półwyspie Apenińskim obowiązuje podział na strefy. Na szczęście sytuacja się stabilizuje, przez co tamtejszy rząd właśnie zdecydował się na kolejne poluzowanie obostrzeń.

W strefie białej jest już zdecydowana większość kraju. Od 14 czerwca znajdują się w niej regiony: Piemont, Emilia-Romania, Lacjum, Lombardia, Apulia oraz prowincja Trydent. Tym samym dołączyły one do: Umbrii, Molise, Wenecji Euganejskiej, Abruzji, Ligurii, Friuli-Wenecji Julijskiej oraz Sardynii.

To oznacza, że w tych regionach Włoch nie ma już godziny policyjnej, która zaczynała się o północy i trwała do 5 rano. Trzeba jednak pamiętać, że wciąż jest zakaz zgromadzeń oraz nakaz noszenia maseczki na zewnątrz.

Jeżeli sytuacja nadal będzie się poprawiać, to w okolicy połowy lipca także i te obostrzenia zostaną zniesione.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić