Waszczykowski o ataku nożem na osobę LGBT: Może się zdarzyć

9

Witold Waszczykowski pojawił się w czwartek na antenie Radia Zet. Europoseł Prawa i Sprawiedliwości odniósł się do ataku nożownika na osobę LGBT w Warszawie.

Waszczykowski o ataku nożem na osobę LGBT: Może się zdarzyć
Witold Waszczykowski (PAP)
Nie róbcie tego przy dzieciach - krzyczał mężczyzna do pary, a gdy ta zlekceważyła okrzyki, podszedł i zadał cios nożem.

Poszkodowanego mężczyznę udało się uratować. Po tym jak trafił do szpitala Vitalij (zaatakowany) przysłał SMS-a swojemu partnerowi Maciejowi z informacją, że rana mu zadana ma 4 cm szerokości i 3 cm głębokości. Na szczęście nóż nie uszkodził żadnego ważnego organu.

Oto efekt bezmyślnego szczucia na osoby nieheteronormatywne. Zamiast edukacji, zachęcanie do ataku. Dlatego nie bądźmy obojętni, gdy wokół nas dzieje się krzywda. Reagujmy! - apeluje prawniczka Kinga Mierzyński.

Waszczykowski o ataku

Były minister spraw zagranicznych w rządzie Beaty Szydło a obecnie europoseł Witold Waszczykowski gościł w czwartek w programie "Gość Radia Zet" Beaty Lubeckiej. Polityk wypowiedział się na temat warszawskiego ataku przy metrze Wierzbno.

W Polsce nie było i nie ma żadnych prześladowań ludzi związanych z taką czy inną orientacją seksualną. W Polsce nie ma i nie było żadnych dyskryminacji w świetle prawa. (...) Incydenty nie wynikają z tego, że prawo jest złe, tylko że ludzie są niektórzy źli. Jeżeli w Łodzi chłopak z szalikiem Widzewa pojedzie na Polesie, które jest bastionem zwolenników ŁKS-u, to też może mu się zdarzyć krzywda. Czy to znaczy, że prawo jest złe czy po prostu taki kod kulturowy istnieje i z tym trzeba walczyć? - powiedział Waszczykowski.

Słowa polityka PiS zbulwersowały opinię publiczną.

Pan Waszczykowski raczył porównać atak nożownika na mężczyznę trzymającego za rękę swojego partnera do porachunków kibolskich. Nie bardzo rozumiem cel tej misternej konstrukcji. Jedno i drugie jest przestępstwem i powinno być z całą stanowczością ścigane i potępiane - skrytykował polityka europoseł Marek Belka. 

W takim samym tonie komentarz w sieci umieścił dziennikarz Jacek Harłukowicz z "Gazety Wyborczej". 

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: LGBT terroryzuje społeczeństwo? Minister Wójcik o swoich słowach: "Podtrzymuję"
Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić