Watykan. Alarmujące wieści. Papież Franciszek trafił do szpitala

19

Niepokojące informacje napłynęły z Watykanu. 86-letni papież Franciszek trafił do kliniki Gemelli, gdzie w środę (7 czerwca) zostanie poddany operacji. Takie ustalenia przekazały włoskie media.

Watykan. Alarmujące wieści. Papież Franciszek trafił do szpitala
Papież Franciszek (Getty Images, Franco Origlia)

W środowy (7 czerwca) poranek - na pierwszy rzut oka - nic nie wskazywało na to, że papież Franciszek może trafić do szpitala. Wówczas duchowny spotkał się z wiernymi podczas audiencji. Niedługo później był już w placówce medycznej.

Wiadomo, że Franciszek przejdzie operację. Taka decyzja zapadła po badaniach, które wykonano mu dzień wcześniej (6 czerwca).

Włoski dziennik "Il Fatto Quotidiano" podał, że Franciszek będzie operowany w rzymskiej klinice Gemelii. Jednocześnie ujawniono, że zabieg jest konieczny ze względu na niedrożność jelit.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ruch prezydenta ws. komisji. "Nie weźmiemy udziału"

Papież Franciszek w szpitalu. "Pobyt potrwa kilka dni"

Szerzej o hospitalizacji papieża Franciszka pisze agencja Associaterd Press. Poinformowała ona, że duchowny zostanie poddany znieczuleniu ogólnemu. W rzymskim szpitalu ma przebywać przez kilka dni.

Papież przejdzie "laparotomię i operację plastyczną ściany brzucha z protezą w celu leczenia przepukliny rozetnej, która powoduje nawracające, bolesne i pogarszające się zespoły subokluzyjne". Takie informacje podał dyrektor biura prasowego Watykanu Matteo Brun.

Pobyt w placówce potrwa kilka dni, aby umożliwić normalny przebieg pooperacyjny i pełną rehabilitację - dodał w oficjalnym oświadczeniu na temat hospitalizacji papieża.

Nie będzie to pierwsze leczenie związane z niedrożnością jelit u papieża Franciszka. W lipcu 2021 przez dziesięć dni przebywał w klinice Gemelli. Hospitalizowany był w obliczu usunięcia 33-metrowego odcinka jelita grubego. Wówczas Franciszek cierpiał na poważne zapalenie i zwężenie okrężnicy.

10 czerwca (sobota) papież Franciszek miał uczestniczyć w spotkaniu z laureatami Nagrody Nobla. Na razie nie wiadomo, czy do tego dnia opuści szpital.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić