o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Podlaskie. Pobił żonę na śmierć. Policji powiedział, że kobieta sama zmarła

726
Podziel się

Rozpoczął się proces 53-letniego Tomasza J. Mężczyzna stanął przed sądem za zabójstwo swojej żony Anny. Kobieta przez lata była ofiarą przemocy domowej, o czym rzekomo wiedzieli bliscy i sąsiedzi małżeństwa. Ostatecznie została zakatowana na śmierć. W chwili śmierci miała 48 lat.

Podlaskie. Pobił żonę na śmierć. Policji powiedział, że kobieta sama zmarła
Anna przez wiele lat była ofiarą przemocy domowej (Getty Images, NurPhoto , Contributor)
bDzEUzLV

Jak podaje "Fakt", Anna i Tomasz J. byli małżeństwem przez niespełna 30 lat. W związku pary zaczęło dochodzić do aktów przemocy po tym, jak ich syn zginął w wypadku.

Tomasz J. nadużywał alkoholu, znęcał się nad partnerką oraz groził jej śmiercią. Kobieta regularnie uciekała z domu, szukając pomocy m.in. u krewnych i sąsiadów. Zdecydowała się również na zgłoszenie sprawy na policję, więc rodzinie założono niebieską kartę.

bDzEUzLX

Mąż zabił żonę. Tomasz J. stanął przed sądem

Tomasz J. zgłosił śmierć Anny 7 września 2019 roku. W godzinach rannych zadzwonił na numer pogotowia, twierdząc, że żona leży w kuchni i nie daje znaku życia.

Zobacz także: Zobacz też: Joanna Przetakiewicz o pomocy ofiarom przemocy domowej. Wskazuje konkretne działania

Ratownicy pogotowia przystąpili do reanimacji Anny, jednak kobiety nie udało się uratować. Ponieważ zmarła miała na ciele ślady brutalnego pobicia, zawiadomili funkcjonariuszy policji. Prokurator Adam Naumczuk z Prokuratury Rejonowej w Bielsku Podlaskim potwierdził, że żona Tomasza J. została skatowana na śmierć.

bDzEUzMd
Wyniki sekcji zwłok nie pozostawiały wątpliwości. Anna J. została skatowana. Miała rozległe obrażenia głowy i twarzy, wybite zęby, ślady po uderzeniach na całym ciele. Biegli stwierdzili wylew krwi do mózgu, płuc i śledziony – wyjaśnił prok. Adam Namczuk ("Fakt").

W trakcie zatrzymania Tomasz J. był nietrzeźwy. Funkcjonariuszom policji zeznał, że po powrocie z prac w gospodarstwie znalazł żonę nieprzytomną w kuchni. Według ustaleń śledczych do pobicia Anny doszło za stodołą – odnaleziono tam buty ofiary, a także gumowy wąż, którego użyto do pobicia.

Anna obawiała się, że mąż może ją zabić. Córka kobiety przekazała funkcjonariuszom policji list, w którym matka wymieniała miejsca, gdzie w razie zniknięcia należy szukać jej ciała. Sam Tomasz J. konsekwentnie odmawia przyznania się do winy. Za dokonane przestępstwo grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

bDzEUzMe
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDzEUzMy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(726)
tje
6 miesięcy temu
Kolejny kultywujący narodowe tradycje. Gdzie są ci co piotolą, że nikt nie ma prawa pakować się w rodzinę bo to świętość itd. Niedawno w tv pan ps. caryca mówił, że w naszej kulturze kobieta była i jest wyjątkowo dobrze i z szacunkiem traktowana. Można kit wciskać, że to jednostkowy przypadek, ale tak nie jest. Żony, konkubiny, partnerki, narzeczone traktowane są jak worki treningowe. Połowa wsi powie bandyta, a druga, że owszem ale to jednak dobry chłop był, ino wódka mu zaszkodziła, a stąd już niedaleko do stwierdzenia: toć un niewinny...
emerytka
6 miesięcy temu
Nie uciekła od męża - kata ,bo tak nakazuje KOŚCIÓŁ POLSKI! " przysięgała przed ołtarzem na dobre i na złe aż do śmierci!!! Ja od swojego odeszłam ale równocześnie odeszłam od KOŚCIOŁA, BO KSIĘŻA TWIERDZĄ, ŻE ŻYJĘ W GRZECHU!!! WSPÓŁCZUJĘ RODZINIE!!!
aga
6 miesięcy temu
córka wiedziała, ze ojciec katuje matkę.... brak mi słów poprostu brak mi słów
bDzEUzMz
WszyscyŚwięci
6 miesięcy temu
To ten tradycyjny model rodziny? Wiedział każdy? Proboszcz pewnie też.I co? I nic.
kreska
6 miesięcy temu
A tymczasem politycy Zjednoczonej Prawicy PiS domagają się wypowiedzenia przez Polskę Europejskiej Konwencji Przeciw Przemocy Wobec Kobiet, ponieważ według nich Konwencja ta jest zamachem na... naszą tradycję narodową, a także stanowi wstęp do wymuszenia na Polsce akceptacji ideologii Gender.Oto zakatowana przez męża kobieta pokazuje jak bardzo jest potrzebna ta europejska konwencja. Przeciwni jej są najpewniej podobni oprawcy kobiet, których drażni fakt, że ich sadystyczne skłonności nie są akceptowane i mogą stać się dotkliwiej karalne niż dotychczas.
Najnowsze komentarze (726)
martha
3 miesiące temu
Wszystkie niedorajdy, samoluby i egoiści z instytucji, gdzie kobiety zwracają się o pomoc przed pobiciem i zabiciem przez mężów, synów są temu współwinni, że nie ochronili życia kobiety, nad którą znęcał się taki "chory na łeb", bezkarny typ, tym bardziej, że wszyscy wiedzieli o przemocy domowej, rodzina i sąsiedztwo. Podobnych spraw jest w tym "praworządnym kraju" więcej, np. w Brzozowie i nie tylko, a takie przestępstwa dzieją się od wielu lat, nawet od 2008 roku i nie ma usprawiedliwienia, że zmarł im syn, gdyż to jest "alibi", a tacy zaburzeni osobnicy, chociaż często ukrywają swoje chore osobowości, powinni być kierowani na przymusowe leczenie psychiatryczne i być pod kontrolą, nawet z opaską, pod monitoringiem, aby skutecznie chronić zdrowie i życie bezbronnych kobiet wobec ich morderczych skłonności, które często przyczyniają się do zniszczenia kobietom zdrowia i życia. Za co pobieracie pieniądze, jeśli nie potraficie i nie chce wam się obronić zdrowia i życia słabszych w takiej sytuacji kobiet, a samo udawanie, że chroni się prawa kobiet, często jako "poprawność polityczna" są tylko hasłami i pozorowaniem ochrony zdrowia i życia kobiet gnębionych, zadręczanych i zabijanych przez podobnych domowych oprychów, psychopatów, narcyzów, tyranów i zbójów.
azaz
6 miesięcy temu
Chciał uczcić wypowiedzenie przez Polskę "Konwencja o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej"
Ahmed...
6 miesięcy temu
Taka jest obawa przed islamem...a tu mamy książkowy przykład z Koranu o karaniu nawet śmiercią niepokornej małżonki...
Goldengecko
6 miesięcy temu
Tak naprawdę do póki nie zabije oprawca żony ona nie ma żadnych praw złoży zawiadomienie i co sąd zaraz wypuści na wolność i wtedy na 100% dostaje taka kosę Jedynie kobiety które mają sporo kasy i stać je na wyprowadzkę do innego miasta i kupienie sobie od ręki mieszkania to wtedy może liczyć na uwolnienie się od oprawcy
kokos
6 miesięcy temu
W następnych wyborach ,głosuję na PO - nie będzie mordersw i przemocy !!!
qwe22
6 miesięcy temu
córka wie że mąż katuje matke... matka siedzi przy mężu... i daje sie katować, az on ją zakatował na śmierć... czegoś tu nie rozumiem...
xyz
6 miesięcy temu
typowy wyborca pisu,
polo
6 miesięcy temu
A ja bym go utyllizował bo z niego nic nie będzie.A koszty podatnika zminimalizowane do minimum.Przypominam komentującym, że dla oprawcy nie liczy się jaką partię popiera. Tak dla gwoli przypomnienia.
bDzEUzMr
Ona
6 miesięcy temu
Dlaczego kobiety w takich sytuacjach są takie potulne, ktoś z okolicy wie, bo coś słyszał, takie ukrywanie i ochranianie takiego osobnika właśnie tak się kończy, śmiercią lub okaleczeniem kobiety. Same przyzwalają na to siedząc cicho.
Zas
6 miesięcy temu
ZABRONIC ALKOCHOLU, PROHIBICJA W CZASIE PANDEMI WINNA BYC.
Zanas
6 miesięcy temu
80% zon i kobiet a szczegolnie dzieci jest BITA I KATOWANA PRZEZ POLAKA. CZAS Z TYM SKONCZYC, ALKOCHOLIKOW DO WIEZIENIA MIN 2 LATA BEZ KROPLI ZA POBICIE !!! ROWNIEZ MLODOCIANI I INNE KIBOLE, ZA POBICIE MIN 5 LAT, ZA PIJANSTWO MIN 2 LATA, BEZ KROPLI !!! Dlugorukiemu rece skrocic czas.
Wiedźma
6 miesięcy temu
Konwencja stambulska i katowanie to różne sprawy. Bez tej konwencji policja może zapobiegać takim zbrodniom jak ta. Przecież była założona błękitna karta, można było bardzij zainteresować się ta rodziną zamiast siedzieć na komisaracie. Konwencja natomiast ma służyć do niszczenia rodzin i temu należy położyc kres.
Maciek
6 miesięcy temu
Moim zdaniem Państwo Polskie powinno być zobowiązane do pomagania rodzinom gdzie panuje przemoc, do tymczasowego miejsca zamieszkania i do darmowych rozmów ze specjalistami
Pablo
6 miesięcy temu
Czy to suweren PIS, bo działanie jakieś typowe
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić