Weszła na chwilę do kuchni. Oniemiała, gdy zobaczyła go na podłodze

13

Jedna z mieszkanek warszawskich Bielan przeżyła prawdziwe chwile grozy w swoim mieszkaniu. Kiedy weszła na chwilę do kuchni, na podłodze znalazła metrowego węża. Na pomoc ruszył jej ekopatrol.

Weszła na chwilę do kuchni. Oniemiała, gdy zobaczyła go na podłodze
Wąż leżał w kuchni. (Straż Miejska)

Mieszkanka Bielan, zmęczona upałem, poszła po zimny napój z lodówki. Kiedy weszła do kuchni zamarła. Na podłodze leżał metrowy wąż.

Metrowy wąż w kuchni

Przerażona kobieta wzięła miskę i przykryła nią gada. Następnie wykręciła numer straży miejskiej.

Po kwadransie pojawił się ekopatrol. Strażniczka powoli uniosła miskę. Jej oczom ukazał się metrowy - niegroźny, na szczęście - wąż zbożowy - informuje Jerzy Jabraszko ze straży miejskiej w Warszawie.

Wąż nie miał żadnych obrażeń. Nie wiadomo, skąd wziął się w kuchni kobiety. Strażnicy ostrożnie umieścili gada w transporterze, a później przewieźli go do Centrum CITES w Warszawskim ZOO, gdzie znajdzie się pod opieką fachowców.

Wąż, którego znalazła kobieta to wąż zbożowy. Jest to niewielki gad, który bardzo często hodowany jest w terrariach. Występuje w różnych kolorach. W naturze występuje głównie w Stanach Zjednoczonych. Osiąga od 90 do 120 centymetrów długości i waży od 500 do 900 gramów.

To kolejna taka sytuacja w stolicy. W ubiegłym miesiącu ekopatrol otrzymał zgłoszenie o "dużym wężu" w garażu podziemnym przy ulicy Radzymińskiej. Na miejsce natychmiast wysłano strażników miejskich.

"Duży i groźny" wąż w garażu

Gdy strażnicy przybyli na miejsce, okazało się, że jest to spory, ale łagodny wąż, czyli zaskroniec.

Wąż na szczęście był w bardzo dobrej kondycji, nie miał widocznych obrażeń. Nie wymagał opieki weterynaryjnej – mówił Jerzy Jabraszko ze Straży Miejskiej.

Ekopatrol bezpiecznie przetransportował go do jego naturalnego środowiska. Zaskroniec zwyczajny występuje praktycznie w całej Europie i jest bardzo popularnym wężem. Nie należy się go bać. Jest całkowicie niejadowity.

Zobacz także: Tanie wycieczki na wakacje 2022? Ekspertka zdradza najlepsze daty
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić