o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
SSŃ
|

Weszli do laboratorium w Wuhan. WHO jest już niemal pewne

79
Podziel się

Eksperci Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) poinformowali we wtorek, że prawdopodobieństwo, że koronawirus pochodzi z laboratorium w Wuhan, jest "ekstremalnie małe".

Weszli do laboratorium w Wuhan. WHO jest już niemal pewne
Dr Peter K. Ben Embarek mówi, że prawdopodobieństwo, że wirus wydostał się z laboratorium, jest "ekstremalnie małe". (PAP)
bDTQhkBh

Badacze WHO spędzili już blisko miesiąc w Wuhan, gdzie COVID-19 został po raz pierwszy zidentyfikowany. Naukowcy nie wykluczają całkowicie teorii o laboratorium, ale podkreślają, że jest ona mało prawdopodobna.

Zwierzęta źródłem koronawirusa

Według ekspertów WHO SARS-CoV-2 to najprawdopodobniej wirus pochodzenia odzwierzęcego. Nadal nie jest jednak jasne, jaki dokładnie gatunek przyczynił się do jego rozprzestrzenienia. Mówi się o nietoperzach i łuskowcach, ale potrzebne są dalsze badania.

bDTQhkBj
Nowe odkrycia sugerują, że hipoteza mówiąca o incydencie w laboratorium jako źródle wprowadzenia wirusa do populacji ludzkiej jest niezwykle mało prawdopodobna - powiedział dr Peter Ben Embarek, lider zespołu Światowej Organizacji Zdrowia, która szuka źródeł pandemii w Wuhan.

Zespół przybył do Wuhan 14 stycznia. Po dwóch tygodniach kwarantanny odwiedził kluczowe miejsca, takie jak rynek owoców morza Huanan, lokalizację pierwszego znanego skupiska infekcji, a także Instytut Wirusologii w Wuhan, z którego według popularnej teorii spiskowej koronawirus miał się "wydostać".

bDTQhkBp
Zobacz także: Prof. Flisiak: szczepienie jest przyspieszeniem nabycia odporności
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTQhkBK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(79)
Gość
2 miesiące temu
Tysiące więcej ludzi umrze teraz właśnie na nowotwory i inne powikłania bo nie byli zdiagnozowani ani leczeni bo doktorki byli zajeci walką ze "strasznym" koronaświrusem. Niech teraz nie zganiają tego na covida .....nic nie warta jest przysięga lekarska gdy w grę wchodzi kasiorka.
GOść
2 miesiące temu
Rozumiem w trakcie wybuchu pandemii teraz to oni nic nie znajdą bo to niemożliwe . Cała ta wyprawa po czasie ma na celu jak chciał pan przewodniczący WHO oczyścić Chiny .
pietruszka
2 miesiące temu
okaże się ze z Polski pochodzi
bDTQhkBL
Xrobx
2 miesiące temu
Rok temu powinni tam być. Teraz to tylko gdybania. Ten wirus mógł już się pojawić długo wcześniej zanim został wykryty
Ser
2 miesiące temu
No i mamy zagadke
Najnowsze komentarze (79)
Mati
2 miesiące temu
A co mają pisać, skoro ich chińskie władze wpuściły tzn. że byli podstawieni i opłaceni przez odpowiednie władze. W takim systemie tak to działa.
Żaba
2 miesiące temu
To celowa robota a zwalanie na zwierzaki ma na, celu w niedługim czasie wybicie zwierząt chodowlanych a mięso ma, być zastąpione sztucznym które już produkują. Historie spiskowe? Nie to się dzieje na, naszych oczach. Cała plan pandemia, i te szczepienia.. I żeby nie było w przyszłości a nie mówiłem! Ale to już będzie za późno jak mamy coś zrobić to teraz..
Żaba
2 miesiące temu
Kolejne kłamstwo system owców, najlepiej zwalić na, zwierzaki i może, najlepiej je wytłuc..
Żaba
2 miesiące temu
Kolejna ściema
Gość
2 miesiące temu
"za ile" ta hipoteza? To kitajce zgotowali ten los.
Marek 🐬
2 miesiące temu
Im dłużej świat będzie zamykać biznes i gospodarkę tym dłużej będzie wspierać ChRL. Obecny niby wirus powstał aby ChRL mogło mieć przewagę gospodarczą nad światem to główny cel rządu Dziwne że jeszcze świat się nie połapał? ChRL musiało skutecznie "namieszać " między innymi potężnymi łapówkami w WHO w śród wielu polityków oraz pseudo lekarzy. Koncerny farmaceutyczne które produkują niby szczepionkę przeciwko niby pandemi corone wirusa też dołożyły swą "cegiełkę"zysk przesłonił im logikę myślenia.
Tarnak
2 miesiące temu
Peter Daszak, jeden z ekspertów WHO badających źródła koronawirusa w Wuhan ma wieloletnie powiązania zawodowe i finansowe z laboratorium w Wuhan. Jakiej więc opinii było można się spodziewać po WHO?
Wioletta
2 miesiące temu
Tak nasi lekarze leczą jak nie jesteś chory na kowit to nie przyjmują do szpitala tylko z kowitem tyle ludzi wymarło spowodowane niedbalstwa lekarzy powinni zato zapłacić nawet te lekarze rodzinni rejonach podać ich do sądu puzniej się tłumacza pacjent zmarł z powodu kowidu skandal
bDTQhkBD
Gość
2 miesiące temu
Koronowirus jest wśród nas od dawna, być może to jest rodzaj grypy. Mój mąż chorował na to samo już 6 lat temu, bardzo ciężko przeszedł ta chorobę, miał bardzo wysoka gorączkę, stracił węch i smak na prawie dwa lata. Wtedy lekarz stwierdził że nie wie dlaczego, może od antybiotyku.Jest takie powiedzenie, że jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o pieniądze i to jest przyczyną że nagle mamy pandemie.
Profesor
2 miesiące temu
Kiedy wreszcie zlikwidują tą pasożytniczą organizację WHO, przez ich nieróbstwo cała ta pandemią, oni powinni za to odpowiadać, ponieważ w porę temu nie zapobiegli!!!
Kierowca
2 miesiące temu
Rower chiński. A kot vid z miasta Łodzi pochodzi.
38856420
2 miesiące temu
To pikuś dobrze że nałożą podatki mediom to jest dobre
nobody
2 miesiące temu
""""HISTORIA KONTROLI IZRAELSKICH INSTALACJI DO PRODUKCJI BRONI NUKLEARNEJ NIC NIE ZNALEZIONO BO BYŁO SKRZĘTNIE UKRYTE I ZMODERNIZOWANE """" W CIĄGU MIESIĄCA CHIŃCZYCY POSTAWILI WIEŻOWIEC BUDOWA SEGMENTOWA TO DAJE DO MYŚLENIA I BUDZI WĄTPLIWOŚCI KONTROLA PO ROKU CZASU BEKA JESZCZE ZAPOWIADANA JAK SIĘ KTOŚ SPODZIEWA KONTROLI Z TZW SANEPIDU TO SZORUJE POSADZKI """""""
Kiko
2 miesiące temu
Taaaaaaa. WHO weszło po roku szukać dowodów , śmiech mnie bierze jak to czytam. Trampek miał rację odciąć tych matołków od kasy bo to tylko zmarnowane pieniadze
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić