WHO ma niepokojące informacje. Dwutorowa pandemia w natarciu

134

Z dnia na dzień przybywa osób zaszczepionych przeciwko COVID-19. Są jednak też takie kraje, w których preparatu na koronawirusa nie przyjął absolutnie nikt. Gdzie nie odnotowano ani jednego szczepienia?

WHO ma niepokojące informacje. Dwutorowa pandemia w natarciu
Szczepienie - zdj. ilustracyjne (Pixabay)

Eksperci nie mają wątpliwości. Jasno podkreślają, że ogromną szansą na zakończenie pandemii COVID-19 jest sprawna akcja szczepień przeciwko tej chorobie.

Niepokojące wieści przekazał w poniedziałek dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. Przyznawał, że mamy do czynienia z "dwutorową pandemią".

Wszystko za sprawą tego, że kraje zachodnie są chronione, natomiast w tych biedniejszych zakątkach świata pandemia się rozwija. WHO wyraźnie podkreśla, że problemem jest między innymi niesprawiedliwy dostęp do szczepień, co stanowi zagrożenie dla całego świata.

Koronawirus. Gdzie nie podano ani jednej szczepionki?

Są takie regiony, w których do tej pory nie odnotowano choćby jednego szczepienia na COVID-19. Do tego grona można zaliczyć takie kraje jak Tanzania, Burundi, Erytrea.

To jednak nie wszystko. Warto zwrócić uwagę, że choćby w Czadzie, Sudanie Południowym czy Dżibuti podano jedynie kilkanaście tysięcy dawek.

Autor: MDO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić