o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Wiadomo, ile kosztowały billboardy antyaborcyjne. Astronomiczna kwota

12
Podziel się

Zapewne każdy dostrzegł antyaborcyjne billboardy, które pojawiły się na terenie całej Polski. Aktywistki sprawdziły, ile pieniędzy kosztowała kampania. Astronomiczna kwota robi wrażenie.

Wiadomo, ile kosztowały billboardy antyaborcyjne. Astronomiczna kwota
Aktywistki obliczyły koszt antyaborcyjnych billboardów (Facebook)
bErtrozp

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego został ogłoszony 22 października. Trybunał orzekł, że możliwość dokonania aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z Konstytucją RP. Decyzja wywołała masę protestów pod szyldem "Strajku Kobiet" na terenie miast całej Polski.

Wyrok Trybunały miał również swoich zwolenników. O orzeczenie od lat walczyła między innymi kontrowersyjna posłanka Kaja Godek. W kontrze do "Strajku Kobiet" katolicka fundacja "Nasze Dzieci - Edukacja, Zdrowie, Wiara" postanowiła przeprowadzić kampanię o charakterze antyaborcyjnym. Plakaty zaczęły stopniowo pojawiać się w całej Polsce. Inicjatywa rozrosła się do tego stopnia, że billboardy z sercem w łonie matki i nie tylko są dostrzegane na każdym kroku.

bErtrozr

Aktywistki sprawdziły koszty kampanii

Kampania katolickiej fundacji zbulwersowała wielu przeciwników wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Wielu z nich nie kryło swojego oburzenia i uważało, że pieniądze wydawane na wielką liczbę billboardów mogłyby pomóc niejednemu dziecku, czy rodzicom w trudnej sytuacji. Martyna Kaczmarek, Paulina Kaczmarek oraz Media People obliczyli realny koszt całej inicjatywy. Skutki opublikowano na Facebooku.

bErtrozx

Aktywistki sfotografowały się pod szeregiem billboardów. Do 1 lutego koszt ich sfinansowania wyniósł ponad 5 i pół miliona złotych. Dane te nie uwzględniły dni od tej daty, a inicjatywa przybrała na sile i nadal trwa. Zauważono, że za wydane pieniądze można by zapewnić, chociażby 40 tysięcy godzin pomocy psychologicznej lub 1 620 tygodni turnusów rehabilitacyjnych. Autorzy akcji zaznaczyli, że miliony zostały wydane przez fundację na niepotrzebne plakaty zamiast na realną pomoc.

Tak wygląda „pro-life” w praktyce. Miliony wyrzucone na nikomu niepotrzebne plakaty w miejsce faktycznego wsparcia, którego tak bardzo potrzebują polskie dzieci i ich rodziny. Ochrona „abstrakcyjnego życia” w miejsce pomocy tym, którzy naprawdę żyją - napisały aktywistki.
Zobacz także: Zakupy po pandemii. "Niektóre zachowania pozostaną"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErtrozS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(12)
wPolsce
3 tyg. temu
Tylu rodziców żebrze, gdzie może, o pieniądze na leczenie w Polsce i zagranicą, na terapie, w tym onkologiczne (prawie połowa dostępnych w Europie leków onkologicznych nie jest u nas refundowana), na rehabilitacje, fundacje wydzwaniają do ludzi i zaczepiają na chodnikach, ale co tam. Plakaty uzdrowiają.
gość 44
5 miesięcy temu
"Kampania katolickiej fundacji zbulwersowała wielu przeciwników wyroku Trybunału Konstytucyjnego." - A co je to obchodzi ?!?! Może policzyłyby ile kosztowała kampania reklamującą Lempartową i jej organizację ?!?! Czarne bilbordy z czerwoną błyskawicą same się nie zrobiły i nie rozlepiły po Polsce. Ile by to było godzin rehabilitacji i tym podobnych.Popieprzone hipokrytki. Znając życie zaraz admin wytnie ten komentarz, oczywiście w ramach walki o wolne media i wolność słowa.
23456
5 miesięcy temu
w większości widzę tu produkcję bezobjawowych mózgów , które powinny być wyorane
bErtrozT
daeqe
5 miesięcy temu
" Martyna Kaczmarek, Paulina Kaczmarek" chore z nienawiści
Wykonac
5 miesięcy temu
Przeklnij wszystkich anty nazi psychopatow mordercow za zamach na Boga Milosc Dziecko 1-2 nie zabijaj wieszac sie masony zwazajac ze psychopaci morderstwo 5 stopnia plus tortury dziecka gdzie sedziowie od mordestw dzieci Wieszac za aborcje zamach na Boga
nick
5 miesięcy temu
Mi najbardziej podoba się ten plakat z płodem w serduszku "ufam tobie mamo" czy jakoś tak. Skoro sprawa opiera się na zaufaniu i odpowiedzialności to można zrozumieć że przepisy prawa nie są nam potrzebne i wystarczy własne sumienie i wola każdej mamy! Czyli nie ma powodu zaostrzać prawa antyaborcyjnego? o takie przesłanie chodziło sponsorowi ? :)
Łukasz Kielce
5 miesięcy temu
A ile kosztowały proaborcyjne?
Marta L.⚡
5 miesięcy temu
Po co te rachunki? Osobiście dre jape,obrażam itp. i na koncie przytuliłam już ponad 1,5 milona!
ip123
5 miesięcy temu
A posłanką do do czego została? Może została POSŁANA? A to bardzo kontrowersyjny typ człowieka, odstający od normalnego społeczeństwa i podopieczna sekty.
and
5 miesięcy temu
No i fajnie.
Szydel
5 miesięcy temu
Ale co je to obchodzi, na co ta fundacja wydała pieniądze, skoro nie wpłaciły na nią nawet złotówki? Jedynie osoby, które dokonały przelewu na konto, mają prawo do wyrażenia swojej opinii, a z tego co mi wiadomo, to nikt nie narzeka
Syn
5 miesięcy temu
A ile kosztowały bilbordy - moja macica, mój wybór itp...nikt nie policzył????
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić