aktualizacja 

Widać to z kosmosu. Nie wiedzą, skąd się wziął. Oferują pieniądze

25

To jedna z największych tajemnic Australii. "Marree Man", czyli geoglif położony na płaskowyżu Finnis Springs, przedstawia polującego mężczyznę. Jego pochodzenie pozostaje zagadką. Ten, kto odkryje sekret, otrzyma kilka tysięcy dolarów.

Widać to z kosmosu. Nie wiedzą, skąd się wziął. Oferują pieniądze
Nie wiadomo, kto stoi za jego autorstwem. Za rozwiązanie zagadki jest przewidziana wysoka nagroda (YouTube, Rebel Films)

Jak informuje Daily Mail, geoglif przedstawia mężczyznę polującego przy użyciu kija lub bumerangu. Postać jest wysoka aż na 4,2 km, a jej autor wybrał na miejsce stworzenia swojego dzieła obszar na południu Australii pokryty czerwonym pyłem.

Marree Man – kto go stworzył? Odpowiedź jest warta 5 tysięcy dolarów

Dick Smith jest znanym australijskim przedsiębiorcą i biznesmenem, który postanowił zachęcić innych do próby odkrycia, kto jest autorem geoglifu "Marree Man". Ten, komu się powiedzie, zgarnie aż 5 tysięcy dolarów australijskich (15 tys. 950 zł).

"Marree Man" jest widoczny nawet z kosmosu, co w 2020 roku udowodniło NASA, publikując osiem zdjęć geoglifu. Jego obecność została odkryta w 1998 roku przez przelatującego nad południową częścią Australii Treca Smitha.

Był ogromny i naprawdę głęboko wyrzeźbiony. To było naprawdę łatwe do zauważenia, więc pomyślałem, że wszyscy już musieli o tym wiedzieć – to było dla mnie takie oczywiste. Gdy jednak wróciłem do Marree, oczywiście już przestało takie być. Nikt nic o tym nie wiedział – wspominał Trec Smith, którego cytuje Daily Mail.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: "Kosmiczna meduza". Niezwykłe odkrycie NASA

Według ustaleń Daily Mail o autorstwo geoglifu podejrzewa się dwóch lokalnych artystów. Pierwszym z kandydatów jest Robin Cooke, autor Parku Rzeźby Mutonia w Marree. Drugim – Alice Springs Bardius Goldberg.

Robin Cooke konsekwentnie wypiera się, aby to on był autorem dzieła "Marree Man". Z kolei Alice Springs Bardius Goldberg już nie żyje, jednak przed śmiercią miał rzekomo wyznać, że to on stworzył słynny geoglif.

To klasyczny kryminał wszechczasów. Od 18 lat ludzie z całego świata próbują dowiedzieć się, czyim dziełem jest "Marree Man" i nikt nie wie – podkreślał Dick Smith, cytowany przez Daily Mail.
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić