Wielki powrót Jarosława Kaczyńskiego?! Padł możliwy termin

50

Jarosław Kaczyński krótko przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi może powrócić do rządu! Takie pogłoski zaczęły krążyć już jakiś czas temu. Do plotek w rozmowie z Jackiem Prusinowskim w programie "Sedno sprawy" w Radiu Plus odniósł się wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS).

Wielki powrót Jarosława Kaczyńskiego?! Padł możliwy termin
Prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak (PAP, Piotr Nowak)

Od roku Jarosław Kaczyński znajduje się poza rządem. Czy niebawem do niego powróci? Na to pytanie w Radiu Plus odpowiedział wicemarszałek Sejmu i ważny polityk Prawa i Sprawiedliwości (PiS) Ryszard Terlecki.

Powiedziałbym tak: zawsze może wrócić do rządu, bo on jest przecież liderem naszego środowiska i partii. Nie jest to żadna jeszcze oficjalna wiadomość, więc poczekajmy do decyzji, które prawdopodobnie zapadną w końcu czerwca - zaznaczył.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Posłanka PiS broni filmu TVP. Nie oglądała go

Jednocześnie przekazał, że powrót Kaczyńskiego "nie jest wykluczony". A dlaczego szef PiS miałby ponownie znaleźć się w szeregach rządu? - Chodzi o wzmocnienie, zdyscyplinowanie prac rządu w tych ostach miesiącach przed kampanią - ujawnił Terlecki.

Chcemy uniknąć sytuacji, że poszczególne resorty działają w oderwaniu od całości, bo to zawsze jest pośpiech przed końcem kadencji, a czasem to rzeczy które można załatwić wcześnie, a zostają na ostatnią chwilę. (...) Chodzi o to, by to wszystko spiąć i spiąć też z naszym programem i zaleceniami partii - podsumował.

Premier Mateusz Morawiecki o Jarosławie Kaczyńskim

Ostatnio o Jarosławie Kaczyńskim wypowiadał się premier Mateusz Morawiecki. Mówił choćby o tym, że lider PiS "wyciągnął Polskę z dziadostwa, które wcześniej widoczne było w bardzo wielu wymiarach. I w wymiarze instytucjonalnym i w odniesieniu do ludzi". Jednocześnie zaznaczył, że diagnoza Kaczyńskiego "Była bardzo prosta".

To była diagnoza dotycząca braku odpowiedniego poziomu godności, zapewnienia godności ludziom pracy, polskiej wsi, polskich miast i miasteczek. Nie elitom. One sobie jakoś tam radzą zawsze - spostrzegł szef rządu.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić