Wielki wyczyn 6-latka z Bielska-Białej. Zdobył bazę pod Mount Everest

31

6-letni Mikołaj Adamczyk z Bielska-Białej kilka dni temu zdobył bazę pod Mount Everest na wysokości 5364 m n.p.m. Tym samym stał się najmłodszym himalaistą, który wspiął się zimą tak wysoko. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Wielki wyczyn 6-latka z Bielska-Białej. Zdobył bazę pod Mount Everest
Mikołaj Adamczyk zdobył bazę pod Mount Everest (Twitter)

Mikołaj pasją do gór zaraził się od swojego taty. 6-latek z Bielska-Białej wcześniej zdobywał szczyty Tatr w Polsce i na Słowacji oraz Alp. W ciągu zaledwie trzech miesięcy udało mu się zdobyć 14 dwutysięczników.

6-latek pobił rekord świata

W niedzielę, 20 lutego, 6-letni Mikołaj Adamczyk, jako najmłodszy człowiek na świecie, zdobył zimą bazę pod Mount Everest na wysokości 5364 m n.p.m.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że mamy najmłodszego Polaka na świecie, który 20.02.2022 o godz. 10:05 czasu polskiego zdobył zimą Everest Base Camp. Pobijając jednocześnie rekord świata wysokości wśród dzieci. Mikołaj Adamczyk osiągnął w zimowych warunkach wysokość 5364 m n.p.m. Dziękujemy wszystkim za wiarę i wsparcie w nasz projekt Mikołaj Adamczyk Winter Expedition 2022 - informował ojciec Mikołaja, Łukasz Adamczyk.

Początki przygód z górami wysokimi nie były łatwe. Rodzice chłopca byli krytykowani przez internautów za narażanie dziecka na niebezpieczeństwo. - Na początku spotkaliśmy się z falą dużego hejtu, że jak mogę z takim dzieckiem wyjść w góry, że to jest skrajnie nieodpowiedzialne - mówił w grudniu tata Mikołaja w programie "Dzień Dobry TVN".

Rodzice Mikołaja zapewniają, że wyprawy chłopca są przygotowane i konsultowane z przewodnikami wysokogórskimi. Chłopiec jest także pod opieką ortopedy i innych lekarzy, by mieć pewność, że długie wyprawy są dla chłopca bezpieczne.

Kiedy ludzie zaobserwowali, że to, co robimy, jest przede wszystkim z naciskiem na bezpieczeństwo, że jest odpowiednie zabezpieczenie, odpowiednie treningi, to wtedy nagle ta fala hejtu ucichła - dodał ojciec 6-latka w programie "Dzień Dobry TVN".
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Rozstawili sprzęt na Evereście. Takich wyników się nie spodziewali
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić